Ballina Etiketimet Senida Mesi

Etiketim: Senida Mesi

“Jam e lumtur me procesin në Shkodër”, Senida Mesi mohon përçarjen...

Deputetja e Partisë Socialiste, Senida Mesi ishte e ftuar në studion e lajmeve të Televizionit Fax News ku foli për shqetsimet e strukturave në...

Senida Mesi: Nevojë imediate për reformimin e institucioneve lokale në Shkodër

Deputetja e Partisë Socialiste, Senida Mesi, në seancën e sotme kuvendore që zhvillohen në kuadër të javës së gjelbër, kur deputetët ndodhen pranë zonave...

Senida Mesi i përgjigjet Bashës: Loja jote është vetëm një dështim

Senida Mesi, izh-zv.kryeministre, aktualisht deputete e PS në Shkodër i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky i fundit, një ditë më parë,...

Ademi thirrje Bushatit dhe Mesit: Më vjen zor që edhe ju...

Kryetarja e baskisë së Shkodrës Voltana Ademi i ka lëshuar një thirrje bashkëpatriotëve të saj në PS, Ditmir Bushati dhe Senida Mesi. Sipas Ademit, nuk...

Përgjimet e “BILD”, Mesi: Prokuroria të mbyllë hetimet, t’i çojë para...

Deputetja e PS dhe ish-zëvendës kryeministrja Senida Mesi e ftuar në “Arena” komentoi dosjet e bujshme 339 dhe 339/1, ku pjesë të përgjimeve të...

“Zv.ministër Shëndetësie bllokon ambulancën”, Spahia-Mesit: Flet si jashtëtokësore për qytetin e...

Deputetja e Partisë Socialiste, Senida Mesi ka kritikuar ashpër protestën e djeshme të opozitës ku një grup qytetarësh të kryesuar nga ish-deputetët e opozitës,...

Largimet nga puna, Mesi: Titullarët përgjegjës

Ish-zv.kryeministrja dhe deputetja e PS-së, Senida Mesi e pranishme sot në Kuvend komentoi raportin e veprimtarisë të Komisionit për Mbikëqyrjen e Shërbimit Civil në...

8-Marsi, Mesi: Shqipëria shembull, lë pas shumë vende të BE

Ish-zv/kryeministrja, Senida Mesi ishte e pranishme në Mal të Zi ku u organizua seanca e veçantë plenare kushtuar grave në vendet e Ballkanit për...

A do të jetë kandidate për kryebashkiake të Shkodrës? Flet Senida...

Deputetja e Partisë Socialiste në Shkodër, Senida Mesi e ftuar në studion e "Ora News", u pyet nëse do të jetë kandidate për postin...

Kandidate për bashkinë e Shkodrës? Senida Mesi: Do ishte nder

Ish-zevendeskryeministrja Senida Mesi ka lënë të hapur mundësinë e kandidimit të saj në postin e kryetares së bashkisë së Shkodrës. Nga Shkodra, ku edhe ajo...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...