Ballina Etiketimet Senatori amerikan

Etiketim: senatori amerikan

Senatori amerikan: Vuçiç i gatshëm për marrëveshje por i zemëruar me...

Senatori amerikan, Chris Murphy, i cili së voni vizitoi Prishtinën dhe Beogradin së bashku me senatorin tjetër, Ron Johnson, beson se presidenti i Serbisë,...

Mali i Zi, arenë “përplasjesh” politike? Senatori amerikan: SHBA të jetë...

Senatori amerikan, Lindsey Graham tha se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian duhet të përfshihen më shumë në zhvillimin ekonomik të Malit të Zi. Senatori...

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin FaceApp

Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata...

Mania FaceApp/ Senatori amerikan: FBI të hetojë aplikacionin

Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata...

Senatori amerikan inkurajon Kosovën dhe Serbinë t’i kthehen dialogut

Senatori amerikan, Ron Johnson, i tha kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Kosova dhe Serbia duhet t’i kthehen dialogut. “Është me rëndësi që Kosova...

Senatori amerikan përshëndet rritjen e pagave në Amazon

Senatori demokratik i Shteteve të Bashkuara, Bernie Sanders dhe kritiku i zëshëm i kompanisë Amazon, ka përshëndetuar hapin e kësaj ndërmarrjeje për të rritur...

Senatori amerikan: Propozimi i Erdogan, i tmerrshëm

Senatori amerikan, Xhejms Lankford ka reaguar menjëherë pas sugjerimeve të Presidentit turk, Rexhep Tajjip Erdogan se Turqia mund të lirojë pastorin amerikan të burgosur,...

Senatori amerikan, Ted Cruz kapet ‘mat’ duke parë video pornografike (Foto)

Senatori amerikan, Ted Cruz është vendosur në qendër të debatit dhe kritikave, pas disa lajmeve se është kapur ‘mat’ duke parë video pornografike në...

Senatori John McCain: Ambasadori turk në SHBA, ‘person no-grata”

Senatori amerikan John McCain, një nga zërat kryesorë të politikës së jashtme në Kongres, kërkoi të dëbojë ambasadorin e Turqisë në SHBA, pas shpërthimit...

ANALIZA/ Senatori amerikan: Ballkani po zien sërish, por Uashingtoni nuk duket...

Senatori amerikan John McCain në një artikull të publikuar në Washington Post ka treguar për eksperiencë e tij të situatës së vështirë që pa...

EDITORIAL

Kush do mbajë përgjegjësi për viktimat e TRAGJEDISË?

Tërmeti i 26 nëntorit nuk është thjesht fatkeqësia natyrore e radhës. Goditja 6.4 ballë e Shkallës Rihter...

FORUM

Myslim Murrizi: Franca të kthejë urgjent 100 mijë eurot, që i dhuruam për Katedralen! Turp për dylberin Edi Rama…

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, në ditët e tanishme, deputeti i opozitës së re, por...

“Marrëzitë apokaliptike të Metës” dhe kllouni që zgërdhihet mbi rrënoja

Tërmeti i 26 nëntorit nuk ishte një test për shëndetin mendor të Ilir Metës ashtu sikurse na...