E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Semundje

Etiketim: semundje

Ju mpihen këmbët shpesh? Paralajmërim për këto sëmundjeve

Mpirja e pjesëve të trupit shumë shpesh lidhet me simptoma të problemeve shëndetësore. Njohja e simptomave dhe sëmundjeve që i shkaktojnë ato është shumë...

Mos e shmangni mëngjesin pasi rrezikoni të vdisni nga këto sëmundje

Sa herë që shmangni mëngjesin, shtoni rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës, zbulon një studim i ri. "Kushdo që nuk ushqehet në mëngjes është...

Mos e shmangni mëngjesin pasi rrezikoni të vdisni nga këto sëmundje

Sa herë që shmangni mëngjesin, shtoni rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës, zbulon një studim i ri. "Kushdo që nuk ushqehet në mëngjes është...

Kujdes nga kanabisi i blerë në rrugë, ja çfarë sëmundjesh shkakton

Pjesa më e madhe e kanabisit e shitur në rrugët e Madridit është e kontaminuar me nivele të rrezikshme të materieve fekale, thotë një...

Mjekët: Sëmundjet e veshkave, epidemi në rritje

Sëmundjet e veshkave po kthehen në një epidemi në rritje. Të dhënat flasin për 10% të popullatës së prekur, ndërsa mjekët nefrologë shtojnë apelin...

Alarmi për shpërthimin e fruthit

Drejtoria e Shëndetit Publik jep alarmin për shpërthimin e fruthit, por edhe rrezikun nga virozat stinore për shkak të uljes së temperaturave. Ndaj pranë...

Kapitalizmi, kjo sëmundje që na ka hyrë deri në qelizë

Nga: Boris Pahor “Ajo që më shqetëson më së shumti është se nuk shoh revoltë kundër kapitalizmit. Ku po na çon kapitalizmi? Nuk mund të mos...

Cila është bima çudibërëse që shëron kaq shumë sëmundje

Doktori gjerman Maren Franz ka kryer një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura i ka përmbledhur në librin me titull "Shërimi që vjen nga...

Kujdes, jargët gjatë gjumit paralajmërojnë sëmundje

Jargët kryesisht janë pasojë e pështymës së tepërt, gjë që detyrimisht e shtyn personin në fjalë të gjejë një mënyrë për të nxjerrë jashtë...

Duhanpirës apo pijedashës, shenjat shfaqen që 17 vjeç

Adoleshentët që tymosin apo konsumojnë pije alkoolike, duhet të dinë se po u shkaktojnë dëmtime të ndjeshme arterieve të tyre që në moshën 17-vjeçare....

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com