Ballina Etiketimet Selfie

Etiketim: selfie

VIDEO/ Për një selfie, turisti “zhduket” mes dallgëve

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Indonezi ku një turist duket se është afruar më tepër nga sa duhet në një vend të...

Selfiet po vrasin, në 6 vjet humbën jetën 259 persona

Sipas Eurispes (Instituti i Studimeve Politike Ekonomike dhe Sociale), të rinjtë në moshën 20 dhe 29 vjeç janë të predispozuar për të rrezikuar edhe...

Po bënte selfie në hekurudhë, adoleshentja copëtohet nga treni

Një adoleshente është vrarë nga një tren ndërsa po përpiqej të bënte një selfie në tren. Karina Baymukhambetova tentoi të bënte foto përpara trenit...

Kryq dhe selfie

Addis Abeba , Etiopi Të krishterë ortodoksë bëjnë selfie gjatë ceromonisë së përvitshme të Epifanisë etiopiane. Foto: Eduardo Soteras/AFP/Getty Images

Po bënin selfie në majën e lartë, të dashuruarit e dehur...

Një çift kalifornian me shumë ndikim në rrjete sociale u rrëzua për vdekje nga një maja Taft Point (243 metra e lartë) pasi po...

I shpëton burgimit të përjetshëm falë një “selfie”

Një 21-vjeçar që rrezikonte të dënohej me shumë vite, deri në burgim të përjetshëm, ka shpëtuar falë një "selfie" të bërë nga e ëma. Ajo...

Studimi shkencor: Kush bën selfie ka çregullime mendore

Sipas një studimi të zhvilluar në SHBA, selfie-t nuk janë vetëm një manifestim i epokës digjitale, por një manifestim i mirëfilltë i problemeve mendore. Bërja...

“Selfie”, 7 truke që duhet të ndiqni për një shkrepje perfekte

Më 21 qershor u festua dita e vetëshkrepjes, konceptuar nga BBC në vitin 2014. Drita, vetullat, goja dhe inkuadrimi: rregullat për fotografitë që kapen...

”Selfie” që të ndryshon jetën

Në 2017, Miss Iraku dhe familja e saj, u detyruan të braktisin shtëpinë dhe vendlindjen, pas kërcënimeve me vdekje. Shkaku: një foto selfie e...

Mizore, i riu selfie me gruan e përplasur nga treni

Një ngjarje e pabesueshme deri në limitet e një gjesti të mizorisë njerëzore është verifikuar pak ditë më parë në qytetin e Piacencas. Gazetari italian,...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com