E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Sekrete

Etiketim: sekrete

Vasili: Rama është përgjegjës direkt për kontratat sekrete të qeverisë

Nga Petrit Vasili* Kryeministri është përgjegjës direkt për kontratat sekrete te qeverise, si vjedhje skandaloze!!! Thellohen frikshem skandalet e qeverise me grabitjen flagrante te parave...

Historia sekrete e kontinenteve, që fshihet tek defektet e diamantëve

Nga Stephanie Pappas Defektet e vogla në diamantë të ndryshëm, bartin sekretin e formimit të kontinenteve të para. Në një studim të ri, studiuesit përdorën difektet...

Të mos kesh asgjë për të fshehur: një dhuratë që s’ka...

Qetësia kur nuk ke asgjë për të fshehur dhe e të paturit një ndërgjegje të pastër, është një dhuratë e vyer. Kush nuk ka asgjë...

Kryeministri Rama dërgon zv/ministrin e tij në Moskë për bisedime sekrete

Në kulmin e një fushatë qeveritare që synon të demaskojë opozitën PD si të financuar nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka dërguar këto ditë...

Sekretet që milionerët u mësojnë fëmijëve të tyre

Shumica e prindërve nuk është se merren me mësimet financiare kur është fjala për leksionet e jetës që ua trashëgojnë fëmijëve, por siç duket...

Sekretet që fshehin shenjat e horoskopit

Dashi-Të bëhet një lider dhe të ketë gjëra të mëdha në jetën e tij. Dashi, njihet si një shenjë e cila nuk dëshiron të...

Shërbimet sekrete serbe, plane sulme në Kosovë

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën...

Sekreti i grave japoneze që plaken ngadalë

Për disa vitet janë vetëm shifra e për disa të tjerë janë një “tmerr i vërtetë”. Shumë vajza e gra e përjetojnë shumë kalimin...

Para për median shqiptare. Qeveria greke akuzon për publikim të “sekretit...

Ndërmjet një njoftimi qeveria greke, akuzoi portalin iefimerida.gr me argumentin se ka ndikuar drejt për së drejti në interesat kombëtare sepse publikoi rrjedhjen e...

Sekretet që fshihni sipas shenjës së horoskopit

Nuk është e thjeshtë të mbajmë të fshehur disa nga anët tona që mezi ia pranojmë edhe vetes. Ka nga ata që u vjen...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com