E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Sekretari amerikan i Shtetit

Etiketim: Sekretari amerikan i Shtetit

Sekretari amerikan i Shtetit në takimin e Bilderbergut në Zvicër

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po vazhdon turneun në Evropë. Sot ai ndodhet në Zvicër, ku po merr pjesë në takimin e 67-të...

Pompeo: Po bëjmë përpjekjet për zonën e sigurt në Sirinë veriore

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka deklaruar se SHBA planifikon të krijojë zonën e sigurt në Sirinë veriore për të reduktuar rrezikun e...

Pompeo vizitë në Berlin, temë diskutimesh dhe Ballkani

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të zhvillojë në datën 7 maj një vizitë në Gjermani. Departamenti Amerikan i Shtetit njofton se Pompeo...

Pompeo porosit Evropën: Rezistojini ndikimit rus dhe kinez

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, porositi vendet e Evropës Lindore dhe Qëndrore që t’i rezistojnë ndikimit rus dhe kinez. Pompeo po merr pjesë në...

Kriza në Venezuelë – SHBA do kërkojë nga KS njohjen e...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do t’u kërkojë vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të njohin udhëheqësin e opozitës Juan Guaido...

Pompeo në Katar për thellimin e dialogut strategjik mes dy vendeve

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo mbërriti në Doha të dielën si pjesë e turit të tij në Lindjen e Mesme, ku u prit...

Pompeo: Nënshkrimi i marrëveshjes në Maqedoni, i hap rrugën hyrjes në...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me...

SHBA, Pompeo vë në pikëpyetje rendin botëror

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo vuri në pikëpyetje rendin e tanishëm botëror dhe tha se Shtetet e Bashkuara po marrin veprime konkrete për...

Dita e Pavarësisë, Pompeo: SHBA krenare për lidhjen e fortë me...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, teksa uron popullin shqiptar me rastin e 106 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, përgëzon qeverinë e Shqipërisë për...

SHBA: Turqia të lirojë të burgosurit e tjerë amerikanë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të tjerë dhe disa punonjësve...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...