E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Sazan

Etiketim: sazan

Sazan, kapet peshkaqeni 3,3 metra i gjatë (VIDEO)

Një peshkaqen është kapur ditën e sotme në veri të ishullit të Sazanit, jashtë gjirit të Vlorës. Mësohet se peshkaqeni dhelpër ishte i gjatë rreth...

Siviaggia.it: Rilindja e Sazanit, nga një bazë ushtarake në një ishull...

''Nga një bazë ushtarake e paarritshme në një atraksion turistik, ja përse ky ishull i vogël po shndërrohet në një destinacion që nuk duhet...

Bllokohen në Sazan 50 turistë, mes tyre fëmijë e gazetarë të...

50 turistë shqiptarë e të huaj, të cilët ishin bllokuar në ishullin e Sazanit, janë shpëtuar nga anija e Flotës Detare të klasit "Iliria". Paraprakisht...

Moti i keq bllokon 50 turistë në Sazan, mes tyre edhe...

Rreth 50 turistë të huaj dhe shqiptarë u bllokuan në ishullin e Sazanit, ndërsa në ndihmë i ka ardhur anija e Flotës Detare të...

FRESSH “zbarkon” në ishullin e Sazanit

Të rinjtë e qytetit të Vlorës të organizuar nga Forumi Rinor Eurosocialist zgjodhën këtë fundjavë një udhëtim drejt ishullit të Sazanit për të promovuar...

Një bazë ushtarake misterioze në Shqipëri, hapet për turistët (FOTO)

Një ishull i fortifikuar në brigjet e Shqipërisë, do të hapet për turistët për herë të parë, falë një bumi turistik. Ishulli i famshëm Sazan,...

Vlorë/ Peshkatarët gjejnë trupin e pajetë të një personi në afërsi...

Trupi i pajetë i një personi është gjetur në afërsi të ishullit të Sazanit nga një anije peshkimi. Mësohet se viktima është konstatuar nga peshkatarët...

2 ton kanabis në gomonen e mbytur në Sazan

Rreth 2 ton drogë janë gjetur paraditen e sotme pranë ishullit të Sazanit gjatë kontrollit detar pas ndërprerjes së operacionit një ditë më parë...

Sazan, shpëtohen nga mbytja një italian e një shqiptar

Një shtetas italian dhe një shtetas shqiptarë janë shpëtuar nga rojet bregdetare  pasi rrezikuan të mbyteshin në një distancë 6 milje nga bregu në...

Zjarr në Sazan, e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve

Një zjarr ka rënë sot paradite në ishullin e Sazanit. Zjarri ka rënë në pjesën lindore të ishullit, ku është dhe zona me pisha. Zjarri...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...