E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Saturnit

Etiketim: Saturnit

NASA publikon imazhet mahnitëse të Saturnit

Hëna më e madhe e Saturnit, Titani është një botë e fshehur në misterin e mjegullt. Thuhet se është binjak toksik i Tokës, me sisteme...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...