Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Në kërkim për vjedhje, arrestohet 52-vjeçari në Sarandë

Policia e Sarandës ka vënë në pranga një 52-vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale të vjedhjes. Bëhet fjalë për shtatasin G.L, banues në...

Makina del nga rruga në Sarandë, momenti filmohet live nga një...

Një makinë ka dalë nga rruga sot në aksin Konispol-Sarandë. Situata është filmuar live nga një tjetër shofer që ndodhej pas këtij automjeti, shoferi i...

Basha tregon arsyen e krizës në Sarandë, shpalos hapat e daljes...

Nga Saranda në turin ''Rrugëtimi për Shqipërinë'', kreu i PD-së, Lulzim Basha ndër të tjera ka treguar arsyet e krizës politike dhe hapat e...

Basha: Edi Rama ka vetëm një qëllim, ose ta kapë ose...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një bashkëbisedim të hapur në kuadër të turit të tij “Rrugëtimi për Shqipërinë”, takim në të...

Lame: Në Sarandë nuk bëjmë dot legalizimet, kanë pallate ministrat, deputetët,...

Në Sarandë qytetarët refuzonin të bënin legalizimin e banesave dhe pallateve. Dhe arsyeja është sepse një pjesë e konsiderueshme e politikanëve, gjyqtarëve dhe prokurorëve...

Video/ Shpërthejnë pusetat me ujë në Sarandë, shiu “përmbyt” rrugët e...

Kanë mjaftuar vetëm 20 minuta reshje shiu dhe disa rrugë të qytetit të Sarandës janë përmbytur. Raportohet se për shkak të reshjeve, pusetat nëpër...

Këshilli bashkiak kundërshton “shkrirjen” e Gjykatës së Sarandës

Studimi që parashikon shkrirjen e Gjykatës së Sarandës si pjesë e riorganizimit të institucioneve të drejtësisë kundërshtohet në jug të vendit. Anëtarët e këshillit...

Sarandë, gjendet e vdekur në banesë një grua

Gjendet e vdekur në rrethana të mistershme një grua në Sarandë. Ngjarja është shënuar paraditen e sotme, ku në shtëpinë e saj është gjetur...

Fshehu kokainë në organin gjenital, zbardhet identiteti i kandidatit për në...

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës. 36-vjeçari i identifikuar si Shefqet Karabrahimi, lindur në Dibër dhe banues në Tiranë u...

Sarandë/Italianët anulojnë rezervimet

Turistët italianë që mbërrijnë me tragetet e linjës në Sarandë kanë anuluar rezervimet. Shkak për këtë sipas kryetarit të shoqatës së operatorëve turistikë, Arben...

EDITORIAL

Idiotët e Rilindjes

Skandali i Rilindjes me mosnjohjen e dekretit të Presidentit për shtyrjen e 30 qershorit u duk se...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...