E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Samiti

Etiketim: samiti

Samiti për Ballkanin, BE lëvron miliona euro për infrastrukturën, dixhitalizimin e...

Në Samitin e Poznańit mbi Ballkanin Perëndimor, BE konfirmoi angazhimin e saj për të forcuar bashkëpunimin me rajonin me një sërë masash konkrete duke...

Tabaku publikon hartën: Ja vendet që përfituan nga Samiti i Poznan

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e ka cilësuar Samitin e Poznan, që po zhvillohet në Poloni, një humbje të madhe për Shqipërinë. Tabaku shkruan në...

Dështon samiti i BE-së

Samiti i liderëve të vendeve anëtare të BE për emërimet në postet më të rëndësishme të institucioneve europiane përfundoi pa sukses. Asnjë prej blloqeve...

Ministrat e Jashtëm të BE-së do diskutojnë Samitin e Tiranës

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen nesër në Bruksel për të diskutuar lidhur mbi çështje aktuale në skenën ndërkombëtare, duke përfshirë takimin...

Samiti Brdo-Brijunit, Presidenti Meta: Falenderim të veçantë për miqtë tanë specialë

Presidentët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor u mblodhën në Tiranë për të vijuar traditën e samiteve të Brdo-Brijunit, një iniciativë e nisur që...

Samiti i Berlinit, Thaçi: Me fjalime boshe dhe pa gjë konkrete

Në një intervistë për prestigjozen Financial Times, Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka komentuar Samitin e Berlinit. Thaçi ndalet edhe te takimi i lidervë në...

FOTO/ Trajtimi “i veçantë” i Diasporës, Sejko: Sa koncerte i duhen...

Samiti i Diasporës që u mbajt pak ditë më parë në Tiranë dhe që u organizua nën kujdesin e veçantë të Kryeministrit Edi Rama,...

Shqiptarët në SHBA nxjerrin zbuluar qeverinë: Na kërkuan para, 700 mijë...

Pas shoqatës “Vatra”, një tjetër shoqatë shumë e madhe e shqiptarëve në SHBA ka reaguar lidhur me Samitin  e Diasporës duke treguar arsyet pse...

Rama: Shqiptarët “luftë” me njëri-tjetrin për hesape të vogla

Gjatë fjalës së tij në Samitin e Dytë te Diasporës, kryeministri Edi Rama tha se historia ka treguar se shqiptarët janë armiqtë më të...

Për dy ditë, mbahet samiti kyç i BE-së për emigrantët

Tre ditë para samitit evropian kushtuar emigrantëve, kancelari austriak Sebastian Kurz njoftoi organizimin e samitit BE-Afrikë në dhjetor, ndërsa presidenti francez bëri thirrje për...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...