E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Gishti i mesit, Berisha: Koços i ka ikur mendja

Sali Berisha ka reaguar pas fotos së Koço Kokëdhimës, ku ai i tregon gishtin e mesit atij dhe Flamur Nokës. Sipas Berishës, Kokëdhimës i ka...

Koalicion me Metën? Ja si përgjigjet Berisha

I ftuar në “Zonë e Lirë” ka qenë më i sinqertë se mendohej në lidhje me koalicionin me Ilir Metën: “Unë kam dhënë dorëheqjen...

Pse u vra Azem Hajdari nga Haklajt? (VIDEO)

Shumë mistere mban vrasja e Azem Hajdarit, nga pjesëtarë të fisit Haklaj, të cilët më pas u ekzekutuan në mënyrë të habitshme, një e...

Uliksi i dekriminalizimit dhe kali i reformës…

Nga Andrea Stefani -Po vërtetohet një gjë që edhe pse me kohë e qartë, shpresa të kota e neglizhonin. Po vërtetohet pra, se për...

Nga fajin e ka Saliu te fajin e kanë shqiptarët

"A ke dalë ndonjëherë herët në mëngjes nga shtëpia të shikosh si gumëzhin Tirana nga njerëzit që shkojnë të punojnë nga 12 orë në...

PS-LSI miratojnë draftin “Donald Lu”

Dje mori udhë drafti amerikan për në Parlament. Qeveria miratoi me ministrat e PS-së dhe LSI-së, siç donin amerikanët dhe BE-ja, projektligjin “Për Byronë...

Ben Blushi: Sali, po ti ç’punë ke me garën në Partinë...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, i cili ka shpallur kandidimin për kryetar të PS-së replikoi sot me Sali Berishën në Kuvend. Berisha në...

Për duetin dhe jo duelin

"Më shumë Rama se Blushi, më shumë kryeministri me mosveprimin e tij sesa deputeti me aksionin e tij, kanë krijuar një dyshe të re...

Dritan Hila: PS e Ramës, si ajo e Nanos në vitin...

Nga Dritan Hila* Më vjen keq ta them, por PS ka kohe që i ka humbur tapia e vjetër dhe i ka bere legalizimet e...

Hitleri i 21 Janarit, skllevërit e tij, gazetarët dhe ndërkombëtarët

Nga Andrea Stefani - Nuk pres që Sali Berisha dhe klani i tij në oborrin e PD, të pranojë autorësinë e masakrës së 21...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...