E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Sali Berisha

Etiketim: Sali Berisha

Shantazh nxënësve të varfër të paguajnë lyerjen e shkollës, reagon Berisha:...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot, “taksën” e re që po detyrohen të paguajnë prindërit që kanë dërguar fëmijët në shkollë:  pagesën për rojet,...

Dyshohet se mori ryshfet, lihet në burg gjyqtari Sali Berisha

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për gjyqtarin të Gjykatës Themelore të Pejës, Sali Berisha, i cili...

Berisha citon DW: Bundestagu vendos, Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë...

Bundestagu gjerman vendos: Po hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut; Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë pa plotësuar 9 kushte, njoftoi dje radio publike...

Ish-kryeministri Berisha urim për nxënësit e mesuesit në ditën e parë...

Nga Sali Berisha Një urim të përzemërt për nxënësit, prindërit, mesuesit e tyre në ditën e parë të shkollës! Një urim të përzemert për të gjithë...

Kësaj i thonë: Në të vërtetë negociatat nuk hapen, por gjasme...

Nga Sali Berisha E vërteta për hapjen e negociatave me Shqipërinë është e hidhur dhe tjetër nga ajo që mashtron Edvin Mafia dhe suita e...

“U hapën”, Berisha ironizon: Deklaratat e Edvin Mafisë në 4 vitet...

Ish-kryeministri Sali Berisha është treguar më sarkastik se kurrë sot ndaj kryeministrit Edi Rama, duke publikuar me data dhe vite, deklaratat e guximshme që...

Berisha: Drejtësia e kapur me kunetër

I ftuar në "Opinion", ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se, nuk mund të ketë drejtësi të pavarur me kunetër dhe ish kunetër. I pyetur...

Berisha: Vendi është në një qetësi para shtrëngatës së madhe

Situatën në vend ish-kryeministri Sali Berisha e përshkoi si një periudhë qetësie para një shtrëngate shumë të madhe. Nga studio e emisionit “Opinion”, Berisha tha...

Berisha: Një koalicion PD-PS do të ishte varrosje e demokracisë

Ish-kryeministri Sali Berisha është kundër një koalicioni mes PS-së dhe PD-së për të zgjidhur krizën politike. Në emisionin "Opinion", ish-kryeministri tha se nëse do të...

Të ngrihemi në lartësinë e guximit epik të Azem Hajdarit

Nga Sali Berisha Azem, ti je gjallë! Si sot 21 vjet më parë, Shqipëria përjetoi vrasjen e shekullit. Falanga të zyrtarëve kriminelë me uniformën e oficerëve...

EDITORIAL

Kur Presidenti paralajmëroi tërmetet, sulmet e njerëzve të Ramës ishin katastrofike

Presidenti Meta paralajmëroi para dy muajve institucionet shqiptare se duhet të marrin masa paraprake në ndihmë të...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com