E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Saimir Tahiri

Etiketim: Saimir Tahiri

“Shtyhet seanca se gushti është pushim”, Tahiri: Është e tepërt

Është shtyrë për herë të katërt seanca ndaj Saimir Tahirit me arsyetimin se ndodhemi në ditët e fundit dhe se korriku është pushim. Ndërkohë seanca...

Tahiri mbërrin në gjykatën e Krimeve të Rënda

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Seanca është shtyrë 3 herë, ndërsa vetë ish-ministri kërkon që procesi ndaj...

“Bllofi” i Saimir Tahirit me “zhdukjen” e letrave në Prokurori

Nën presionin e një dënimi të mundshëm për bashkëpunim me narko-trafikantët Habilaj, Saimir Tahiri ka zgjedhur të shndërrojë në kazus “mungesën” e përkthimit të...

“Duke pritur gjyqin….”, Saimir Tahiri bën postimin provokues

Ish-ministri Saimir Tahiri ka zgjedhur që të bëhet pjesë e sfidës FaceApp, duke postuar një foto se si mund të duket kur të plaket. Përmes...

Prokuroria humbet 3 fashikuj, Tahiri: Qesharake, ky shtet ka rënë

Për herë të tretë është shtyer seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Arsyeja është se prokuroria nuk ka gjetur 3 fashikuj të...

Shtyhet seanca, Tahiri: Shqipëria ecën para, gjyqi im ka ngecur

Gjykata e Krimeve të Rënda, ka shtyrë për të dytën herë seancën gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një deklaratë për mediat,...

Saimir Tahiri flet pas votimit: Arrestimet? Pyesni Sandrin, nuk e meritojnë...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, duke deklaruar se do të donte që e gjithë kjo që ndodhi në politikën shqiptare të mos kishte ndodhur,...

Pse nuk silleni si me Saimir Tahirin? Debati i Erjon Braces...

Zv/ kryeministri Erjon Braçe është përpjekur të intimidojë gazetarët të cilët e kishin ndaluar në oborrin e Parlamentit paraditen e sotme, për të ditur...

Përgjimi 3/ Vjedhja e zgjedhjeve në Dibër, Saimir Tahiri falënderon shefin...

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave. Në video përgjimin numër 3 është...

Ish-ministri Saimir Tahiri: Dua gjykim të pandërprerë. Jam ministri më i...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka kërkuar që gjyqi i tij të jetë i pandërprerë dhe seancat të vijojnë çdo ditë në mënyrë që...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com