E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Rusinë

Etiketim: Rusinë

NATO “respekton” stërvitjet e përbashkëta ushtarake të Serbisë me Rusinë

NATO thotë se “respekton” vendimin e Serbisë që të mbajë stërvitje ajroreushtarake me Rusinë, ku sistemet e mbrojtjes raketore ruse S-400 dhe Pantsir-S janë...

Shqetësime për sigurinë pas daljes së SHBA nga traktati me Rusinë

Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga traktati për Forcat Bërthamore me Rreze të Mesme Veprimi (INF) me qëllim për të zhvilluar raketat e veta...

Turqia: Marrëveshja me Rusinë për “S-400” nuk anulohet

Ankaraja mendon se sistemi raketor rus që vendi po instalon për t'i bërë ballë sulmeve të mundshme ajrore nga shtetet fqinje do të shërbejë...

Vendet e Ballkanit “mërzisin” Rusinë, Putin: Zgjerimi i NATO-s, strategji shkatërruese

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin pretendonte se zgjerimi i NATO-s në Evropën Lindore është një "strategji shkatërruese", e cila po rrit "mosbesimin dhe tensionet". Deklaratat...

Tensionet me Rusinë, Ukraina fillon manovrat ushtarake të përbashkëta me NATO-n

Ushtria ukrainase filloi sot manovra ushtarake të përbashkëta me SHBA-në dhe vende të tjera anëtare të NATO-s, nën sfondin e tensioneve të vazhduara me...

SHBA, Britania fajësojnë Rusinë për “sulme qëllimkëqija kibernetike”

Hakerë të sponsorizuar nga shteti rus po përpiqen të rrëmbejnë pajisje kritike të infrastrukturave, paralajmërojnë agjencitë e inteligjencës në Shtetet e Bashkuara dhe në...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com