E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Rusi

Etiketim: rusi

I pathyeshmi, i riu shemb për tokë agresorin që e goditi...

Dy të rinj janë përfshirë në një konflikt në një parking makinash jashtë një blloku banesash në qytetin jugperëndimor të Orenburgut në Rusi. Sikundër shihet...

Shqelmon ariun, rusi rrezikon jetën për një… aventurë

Një burrë nga Rusia i afrohet ariut dhe e provokon, derisa ai po qëndronte i qetë në një zonë malore. Ky burrë po filmonte këtë...

Gjermania mbështet sanksionet kundër Rusisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se janë të “drejta dhe të rëndësishme” sanksionet që Bashkimi Evropian (BE) zbaton ndaj Rusisë. Në një seancë pyetje përgjigje...

Censurohen në Rusi skenat homoseksuale në filmin dedikuar Elton John

Prodhimi kinematografik ‘Rocketman’,  i cili është një film i bazuar në jetën e yllit të muzikës britanike, Elton John do të jepet edhe në...

Për herë të parë vjen në Tiranë ansambli muzikor rus “Jarmarka”

Vjen për herë të parë në Tiranë ansambli muzikor "Jarmarka" ("Panairi") nga qyteti i Perm-it në Rusi. Grupi folklorik prej 7 vetësh do t'u dhurojë...

Thellohet tragjedia e avionit në flakë, shkon në 41 numri i...

41 persona humbën jetën pasi një aeroplan rus bëri një ulje emergjente dhe shpërtheu në flakë në aeroportin Sheremetyevo në Moskë. Dy fëmijë dhe...

Milionat ruse kundër shtetësisë së Kosovës?!

Rusia ka agjendë, përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë, ashtu sikurse edhe në të gjithë rajonin e Ballkanit dhe...

Gjermania organizon takim për Ballkanin, pa SHBA dhe Rusinë: Ky rajon...

Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert: Stabiliteti dhe zhvilimi i rajonit të Ballkanit Perëndimor ka një rëndësi shumë të madhe për ne,  Ballkani është detyrë...

Grabitja/ Pse Rama merret me kinezët dhe “harron” fijet ruse të...

Në media u publikuan sot dokumente zyrtare që tregojnë se administratori i ICTS Albania, kompanisë përgjegjëse për sigurinë e aeroportit të Rinasit është i...

Kryeministri Rama dërgon zv/ministrin e tij në Moskë për bisedime sekrete

Në kulmin e një fushatë qeveritare që synon të demaskojë opozitën PD si të financuar nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka dërguar këto ditë...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...