Ballina Etiketimet Rumani

Etiketim: rumani

E rrallë/ Në Rumani humbin ndeshjen në tavolinë sepse ishin të...

Një ngjarje e rrallë dhe e padëgjuar më parë ka ndodhur së fundmi në Rumani. Futbollistët e skuadrës Poiana Mare, një klub i kategorisë...

Ja vendi i parë në BE për emigracionin

Rumunët zënë vendin e parë në BE për emigracion të popullsisë. Gati një e pesta e rumunëve jetojnë dhe jashtë vendit. Të shtunën e...

Romët me shtëpitë si saraja, ngado në Rumani

Me kolonat e tyre të mermerta, kupolat dhe çatitë në formë pagodash, shtëpi të ndërtuara nga romët e pasur, dekorojnë fshatrat rumune. Në mesin...

Futbollistit të Rumanisë i dhunojnë të dashurën në stadium

Në fundin e ndeshjes mes Francës U-21 dhe Rumanisë U-21, vlefshme për Europianin e 21-vjeçarëve, ka ndodhur një ngjarje e shëmtuar. E dashura e mbrojtësit...

Rruga e re e kokainës në Ballkan

Një anije e mbytur që solli zbulimin e një sasie të madhe kokaine në Rumani dëshmon se si trafikantët po përdorin një rrugë të...

Sekuestrohet kokainë me vlerë 300 mln euro, 2 në pranga (Video)

Autoritetet rumune kanë konfiskuar më shumë se një ton kokainë të cilësisë së lartë që ishte fshehur në një anije në afërsi të plazhit...

Protesta masive në Rumani, kundër qeverisë: Drejtësi, jo korrupsion!

Mijëra rumunë dolën të dielën në rrugët e Bukureshtit dhe qyteteve të tjera për të protestuar ndaj qeverisë, e cila sipas kritikëve kërcënon pavarësinë...

Rumani, gjyqtarë e prokurorë në protestë kundër ndryshimeve ligjore nga qeveria

Bukuresht (Reuters) - Magjistratët protestuan jashtë gjykatave në të gjithë Rumaninë të premten dhe shumë prokurorë do të ndalojnë punën javën e ardhshme, në...

“S’ka dy pa tre”, zbulohen replikat mes Cakajt e Daçiç në...

Gent Cakaj ka pasur dje takimin e parë si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, de facto. Ai ka marrë pjesë në Samitin e Ministrave...

Kryeson BE-në, Rumania: Mbështesim ftesën për negociatat me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm i Rumanisë, Teodor Melescanu, vend që mban kryesinë e radhës në BE, shprehet se duam që Shqipëria e Maqedonia të marrin...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com