E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

Si i njoh unë dy doktorët, Helidonin dhe Dritanin!

Nga Rudina Xhunga/Helidonin e takova në ashensor ditën e parë të shkollës. Po shoqëronte vajzën e vogël, në klasën e parë. E pyeta a...

Dibra e Shukrit, miellit dhe Rrugës së Arbrit

Naimi dhe Bujari janë dibranët që e meritojnë Dibrën dhe Dibra i meriton ata. Për fat të keq, ata dhe të tjerë si ata që...

What people is this?

"Kur i shikon të gjithë, aq të artikuluar, aq mirë të veshur, aq krenarë, aq shqiptarë, të vjen të pyesësh Shën Terezën: What people...

Shqiptarët kanë vetëm një Kombëtare!

"Kur të bëhemi një trup, një treg, do të bëhemi më të mëdhenj, më të pasur, do të heqim dorë nga lufta e patateve...

Burimi i dritës dhe mjeshtri

Në ’97 kur Vlora ishte në luftë, një gazetar spanjoll në kërkim të lajmeve, hyri gabimisht në shtëpinë e tij. Agroni ia hapi derën...

Semani i Detit të Vdekur

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Ai quhet Petraq Trifka. Është i zoti i tavernës më të mirë në Seman. Gjithmonë i qeshur dhe me fytyrën e...

Kolonja, ishulli i parajsës

Nga Rudina Xhunga Ajo quhet Luljeta Milo. Është e zonja e bujtinës më të mirë në Ersekë. E ka mbushur me lule në çdo dritare...

Vlora dhe s’ka tjetër

-Albanian stories Nga Rudina Xhunga/Unë kam në Vlorë një apartament shumë të vogël, që më mjafton të pushoj dhe mësoj time bijë me dashurinë për...

Valbona e bekuar

Nga Rudina Xhunga Rrugës për të shkuar në Valbonë, në një ditë të trishtuar si ajo e Brexit, një avokat më shpjegon se kjo ngjarje...

Djathi i Veleçikut dhe Shqipëria që bëhet

"Tani që nisi vera, këtë uroj që të mund të shoh përditë, zyrtarë, gazetarë, ministra, edhe kryeministrin të promovojnë çdo ditë nëpër rrjete sociale, ushqimin...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...