E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

Atentatori i Berishës/ Historia e Ilir Çetës, granatë Berishës në ‘97

Nga Rudina Xhunga Ju kujtohet Ilir Çeta, atentatori i ish-presidentit Sali Berisha? Dritare.net sjell të plotë artikullin e gazetares Rudina Xhunga të botuar në gazetën...

Kur morën peng në Lushnjë zv/kryeministrin Tritan Shehu, viti 1997

   ​ Gjashtë gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj përiudhe.  ​ Pas 20...

Burri i Rudina Xhungës i përgjigjet Braçes: Kur leh nuk duhet...

Debati midis deputetit të Partisë Socialiste, Erion Brace dhe gazetares Rudina Xhunga, ka përfshirë dhe bashkëshortin e Xhungës, moderatorin Dritan Hila. Ka qenë fillimisht deputeti...

Rudina Xhunga: Shqiptarët duan gazetarinë e burrave, ndaj media është e...

Biseda e sotme në Zululand kishte në fokus një shkrim të sapo publikuar nga Rudina Xhunga, ku qortonte festën që u bë te dyert e burgut, pas...

Mos paç fatin e Liljanës!

Po të vrau, ai do rrijë ca kohë në burg, po ka lekë do dalë për vrasje në kushte të rënda psiqike. Kushedi ç’do...

Doreza e Ramës për Greqinë, po bie në fytyrën e shqiptarëve

Ndoshta Rama po përjeton kthim në rininë e hershme, kur ka qenë në Greqi dhe mbase ka menduar si shumëkush nga ne: Po këta...

Mjaft u morët me Matildën!

E dashur Matilda, që u ktheve të lexosh poezi, me vitet e tua mbi fytyrë, pa botox, pa ndërhyrje, pa dieta, pa maska, pa...

A je mirë?

"Këto javë kam dëgjuar për vdekje të befta, të pabesueshme. E tillë ishte vdekja e Gilman Bakallit, që nuk më besohet akoma, për moshën që...

Kostoja e plehrave sipas Shalsit

Albanian Stories Nga Rudina Xhunga/Kush punon në Top Channel, në Kashar dhe kushdo shkon i ftuar në emisionet e këtij televizioni, besoj e ka ndjerë...

A gjenden ‘heronjtë e Xhungës’ ndër mjekët e Shqipërisë?

Nga Alfred Lela Tragjedia e një familjeje nga Paskuqani, e cila humbi dy pjesëtarë para pak ditësh, në një kalvar pesë orësh brenda të cilave...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...