E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Rudina Xhunga

Etiketim: Rudina Xhunga

Shpërthimi live ndaj reagimit të Lleshajt për ngjarjen e Kavajës, sqarohet...

Gazetarja dhe moderatorja e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, Rudina Xhunga ka bërë një sqarim të gjatë për shpërthimin e saj të...

Veliaj dhe Rudina Xhunga mbjellin pemë për 6-vjetorin e Alanas

Gazetarja dhe moderatorja e njohur, Rudina Xhunga ka zgjedhur që ta festojë ndryshe 6 vjetorin e lindjes së vajzës së saj, Alana. Ajo së...

Rudina Xhunga flet për ministren e re: E njoh që nga...

Gazetarja Rudina Xhunga ka komentuar një prej emrave të rinj të kabinetit qeveritar. Bëhet fjalë për ministren e re të Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj...

Rudina Xhunga i bashkohet protestës së studentëve

Gazetarja Rudina Xhunga i është bashkuar protestës së studentëve, sot në ditën e tetë që nga nisja. Ajo ka postuar në faqen e saj...

E përqeshi në emision, Rudina nuk i mban inat Ramës: Kryeministri...

Rudina Xhunga ka 20 vite që ushtron profesionin e gazetares dhe moderatores në televizionet shqiptare. Ajo trajton tema të ndryshme aktualiteti dhe politike, ku...

Rudina Xhunga: Lufta ka nisur. Ti me kë je?

Nga Rudina Xhunga - Dje isha e ftuar në një emision televiziv të ‘News 24’, drejtuar nga Ylli Rakipi dhe u ndjeva si peshku pa...

“Xhisiela, pengu i politikës”/ Sot Bollino përballë Bushatit te ‘Të paekspozuarit”

"Xhisiela, pengu i politikës”, do të jetë tema që do të diskutohet në emisionin “Të Paekspozuarit”, mbrëmjen e sotme. Në studion e gazetarit Ylli Rakipi,...

Ishte koha e targave të zeza. Vajzat përdhunoheshin dhe liheshin te...

Nga: Rudina Xhunga Kur unë mbarova studimet e mia, ishin katër vitet e fillimit të tranzicionit shqiptar. Juve që diplomoheni sot, nuk di t’ju them,...

Kush ta dha patentën ty?

Nga: Rudina Xhunga Bashkë me vogëlushen 7-vjeçare, iku edhe një djalë i ri, Ramazani, që po shkonte me biçikletë në punë. Në pak sekonda, njëri...

Njihuni me Nikon, historia e artistit shkodran që jeton e punon...

“Me qenë shkodran të tana i ban.”- thotë fjala e urtë për shkodranët. I tillë është edhe Niko. Kur e takoj, është duke i...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...