Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Gazetarja që nervozoi palloshin dhe vajza e Dokles, tallen me zgjatimin...

Devijimi i Rudina Hajdarit, duke mos e dorëzuar mandatin e deputetes, pati reagime në publik. Por ironitë në këtë rast nuk kanë munguar. Një...

Kreu i të përndjekurve, Rudina Hajdarit: Fal gjakun e Azemit po...

Menjëherë pas deklaratës së deputetes Rudina Hajdari në sallën e kuvendit ku i kërkonte Gramz Ruçit që te mbante 1 minutë heshtje për viktimat...

Seanca në Kuvend/Hajdari: PS mos t’i bëjë gjërat për sy e...

Deputetja Rudina Hajdari ka marrë fjalën në parlament. Ajo e nisi fjalën e saj me akuza të rënda ndaj socialistit Damian Gjiknuri. Dje ai tha...

Kërkesa e Rudina Hajdarit në Kuvend, një minutë heshtje para fjalimit

Deputetja Rudina Hajdari e ka nisur fjalën e saj në Kuvend sot me kërkesën e një minutë heshtje nga të gjithë deputetët e ministrat...

Rudina Hajdari vizitë në Kosovë, takon zëvendëskryeministrin Hoxhaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim deputeten demokrate të Parlamentit të Shqipërisë, Rudina Hajdarin. Gjatë takimit të dy palët diskutuan për sfidat...

Rudina Hajdari pyet Cakajn: Pse i shkarkuat 20 punonjësit?

Po mbahet seanca dëgjimore për ecurinë e Integrimit në BE. E pranishme, deputetja e PD Rudina Hajdari mori fjalën dhe i bëri dy pyetje...

Pas fjalimit në Kuvend, Rudina Hajdari argëtohet me shoqet e fëmijërisë

Ditën e sotme Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalim në Kuvend ku ka shpjegur arsyen pse ka vendosur të mos djegë mandatin. Menjëherë pas përfundimit...

Rudina Hajdari nga Kuvendi: Marrëveshjet kanë shkatërruar Shqipërinë

Rudina Hajdari e cila nuk dogji mandatin e deputetit ishte sot e pranishme në parlament. Nga foltorja e Kuvendit, ajo deklaroi se marrëveshjet politike kanë...

Rudina Hajdari: Sot do flas në Parlament për mandatin

Rudina Hajdari e cila nuk dogji mandatin e deputetit, do të jetë sot e pranishme në parlament. Ajo i është përgjigjur interesimit të gazetarëve. Zonja...

Nuk dorëzoi mandatin, por Hajdari s’duket në seancë

Rudina Hajdari, deklaroi se nuk e dorëzon mandatin e deputetes dhe se do të vazhdojë të marrë pjesë në punimet e parlamentit, duke kundërshtuar...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...