E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Rudina Hajdari të martën regjistron në zgjedhje “Bindjen Demokratike”

Dy ditë pasi u zgjodh kryetare e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari ka vendosur krijimin e një partie të re e cila do të...

Partia e re e “Opozitës” u themelua në zyrën e Kryeministrit...

Deputetët që dolën kundër vendimit të opozitës dhe pranuan mandatet janë shumë afër krijimit të një partie të re politike. Lajmi për këtë lëvizje...

Ç’do të thotë kjo kafe mes Rudina Hajdarit dhe Astrit Patozit?

Pasi shprehu mbështetjen publike përmes qëndrimeve të tij në rrjete sociale, Astrit Patozi ka ndërmarrë një tjetër hap. Tre ditë më parë ai është takuar...

Luan Rama ironizon Rudina Hajdarin, i nxjerr videon dhe kërkon ndihmë

Vendimi i deputetëve ''tradhtarë'', siç opozita i konsiderion, për krijimin e grupeve parlamentare, edhe pse në kundërshtim me ligjin, ka marrë vëmendjen e opozitës...

Rudina në emision, duket ”e dehur” dhe lëshon mufka (VIDEO)

Deputetja Rudina Hajdari, kryetare e grupit ''Demokrat'', ndonëse prej afro 2 vitesh është pjesë e politikës, ende nuk është mësuar me ekranin, pasi në...

A do të krijohet parti e re? Rudina takohet me Astrit...

Dje në Kuvend deputetja Rudina Hajdari, mbajti fjalën e parë si kryetare e grupit demokrat por përpara të enjtes, ajo është takuar me ish-deputetin...

Ish-deputeti-Rudinës: Po bën lojën e Ramës, do trokasësh sërish në PD

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi i është drejtuar deputetes Rudina Hajdari, e cila një ditë më parë zyrtarizoi jo vetëm grupin parlamentar të saj...

Hajdari flet si Rama: Zgjedhje më 30 qershor

Deputetja Rudina Hajdari, në fjalën e saj të parë si kryetare e grupit demokrat, tha se grupi i saj është për të shkuar në...

Pas sulmeve, Patozi përkrah Rudinën: Merre me të qeshur, mos u...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar pas sulmeve që i janë adresuar  demokratës, Rudina Hajdari referuar shfaqjeve të saj në emisionet televizive,...

Humor/Dëgjojeni Rudina Hajdarin!

Deputetja e PD, Rudina Hajdari, e cila refuzoi të digjte mandatin me argumentin se do të mbronte interesat e demokratëve në Kuvend, ka nisur...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...