Ballina Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Rudina Hajdari fyen simbolin e shqiponjës

Deputetja Rudina Hajdari, në fjalën e mbajtur sot në Kuvend ka tejkaluar edhe socialistët në akuzat e saj ndaj kreut të shtetit. Duke sulmuar Presidentit...

Hajdari: Jam sulmuar më shumë nga PD sesa nga PS

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari, u shpreh në emisionin “Dita Jonë” se gjatë kësaj periudhe gati 3 vjeçare në politikën shqiptare është...

VIDEOLAJM/ Rudina vs Gjuzi, shikim të këndshëm

Gjatë fjalimeve në parlament janë regjistruar edhe reagime të ndryshme. Më poshte keni fjalimet e deputetëve Kujtim Gjuzi dhe Rudina Hajdari.

Shefja e diplomacisë së SHBA takon Rudina Hajdarin

E dërguara me punë e SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones, paraditen e të premtes, zhvilloi një takim në Kryesinë e Kuvendit me deputeten Rudina...

Video/ Nga ‘zoti Palla’ te ‘3 ushtarakë vdiqën në Letoni’, gafat...

Edhe pse është prezantuar që në krye të herës si një intelektuale që ka studiuar në SHBA dhe refuzoi të djegë mandatin e deputetes...

Gafa e Rudinës në Kuvend: Tre ushtarakë humbën jetën në Letoni...

Në nisje të seancës së sotme në Kuvend, deputetja Rudina Hajdari ka kërkuar fjalën duke dalë nga rendi i ditës. Edhe pse në fakt...

Hajdari: Patozit i uroj suksese, por do vazhdoj rrugën time

“Zotit Patozi i uroj suksese, por do vazhdoj rrugën time”. Kështu ka deklaruar deputetja Rudina Hajdari, në lidhje me krijimin e partisë së re,...

Vetëvrasja e Rudina Hajdarit

Red Varaku Çdo njeri është i lirë të bëjë zgjedhjen e tij në politikë dhe ta interpretojë një realitet sipas mënyrës së tij. Nëse Rudina...

Regjistrohet në Gjykatë partia e Rudina Hajdarit

Në Gjykatën e Tiranës ka mbërritur kërkesa për regjistrimin e Partisë më të re në vend, të dalë nga opozita, Bindja Demokratike. Pas regjistrimit...

Rama ”promovon” Rudinën: I dhamë një parti që i bindet Rilindjes

Deputetja Rudina Hajdari është bërë pjesë e debatit politik. Vendimi i saj për të krijuar një parti, edhe pse mandatin e deputetes e ka...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com