Ballina Etiketimet Ruci

Etiketim: ruci

Korab Lita: Ruçi të mos fusë hundët në grupin tim

Në kampion e opozitës parlamentare vijon debati se kush do të drejtojë grupin parlamentar të PD. Në një dalje për mediat deputeti Korab Lita i...

“Lejo replikat” Kujtim Gjuzi debat me Ruçin, kryeparlamentari: Vishu sipas rregullores,...

Ka nisur me debat seanca e sotme plenare. Deputeti Kujtim Gjuzi kërkoi nga kryeparlamentari Ruçi të zbatojë rregulloren e Kuvendit, për të lejuar replikën...

Ruçi përplaset me Ramën, kritika të forta ministrave për cilësinë e...

Herion Mesi Teksa kryeministri Edi Rama shfaqet i kënaqur nga puna e kabinetit qeveritar, ndryshe mendon kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Gjatë mbledhjes së 19 shtatorit...

Ruçi, “opozitës së re”: Jeni në Kuvend edhe për pak kohë,...

Kërkesa për Kuvendin që të ndërhynte për të ndihmuar deputetët e “opozitës së re” për të përfituar kredi të buta, ka demaskuar dhe qëndrimin...

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, Ruçi: Kushtetuta garanti i demokracisë, Kuvendi i...

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përshëndetur sot 15 shtatorin, Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Dita Ndërkombëtare e Demokracisë kremtohet nga parlamentet e të gjitha...

Ruçi: Shën Tereza, margaritari më i çmuar i kombit

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka përkujtuar me anë të një mesazhi 22-vjetorin e ndarjes nga jeta e Shën Terezës, duke thënë që të...

Nis sesioni i ri parlamentar, Ruçi: Shpëtuam nga kaosi, do përmbyllim...

Ka nisur këtë pasdite sesioni i ri parlamentar. Seanca e parë plenare në Kuvend është hapur me fjalën e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi,...

Kurban Bajrami, Ruçi thirrje politikës:Të kapërcejmë konfliktet

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, iu drejtua me një mesazh urimi e reflektimi besimtarëve myslimanë shqiptarë, brenda...

Rrjeti satirizon me video Gramoz Ruçin, Berisha e publikon pa koment:...

Një video që satirizon Gramoz ruçin, Kryetarin e Kuvendit, është bërë publike sot edhe ish-Kryeministri Sali Berisha, i cili ka ftuar ndjekësit e tij...

Protesta/ Rama mbledh në zyrën e tij Ruçin, Ballën dhe Lleshajn

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protestën e tetë kundër qeverisë “Rama”. Ndërkohë, një ditë para tubimit opozitar, kryeministri Edi Rama ka mbledhur...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com