E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet RTSH

Etiketim: RTSH

Alketa Vejsiu flet për projektin në RTSH: Ngjitem për herë të...

Prezantuesja e dashur Alketa Vejsiu ka bërë publike projektin e ri që pritet të sjellë në sezonin e ri. Veç "Dance With Me", moderatorja ka...

RTSH transmetoi filmin e minorenëve homoseksualë për 1 Qershorin, reagon ashpër...

Radio Televizioni Shqiptar transmetoi pak ditë më parë një film të dy djemve minorenë homoseksualë, me rastin e një qershorit, duke qenë se qershori...

RTSH, Ruçi replika me deputetin e PS

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka komentuar raportimet e kryera lidhur me veprimtarinë vjetore të Këshillit Drejtues të Radio-Televizionit Shqiptar (RTSH) për vitin 2018....

Këshilli Drejtues i RTSH-së, rishpallen 3 vende vakante

Kuvendi i Shqipërisë ka rishpallur 3 vendet vakante për anëtarë të Këshillit Drejtues të RTSH-së. Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik pas kalimit...

Këngëtari flet për Festivalin e Këngës: Kujt i ngeli turpi?

Aurel Thellimi ishte një ndër konkurrentët e Festivalit të 57 të Këngës në RTSH. Kënga “Të dua ty” u prit mirë nga publiku, megjithëse...

Kënga e Sonit në Festivalin e RTSH-së flet për historinë e...

Soni Malaj do të konkurrojë në Festivalin e RTSH-së për çmimin e parë dhe për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion. “Më e fortë”, quhet...

Soni dhe Jonida “kokë më kokë” për të fituar Festivalin e...

Sapo janë publikuar këngët pjesëmarrëse të Festivalit të RTSH-së dhe mesa duket dy janë konkurrentet më të forta të kësaj gare. Soni Malaj rikthehet...

Festivali i Këngës në RTSH, prezantohen 22 këngët pjesëmarrëse

Na ndajnë vetëm dy javë nga edicioni i 57-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar. Në faqen zyrtare të festivalit, janë...

Festivali i këngës në RTSH: Emra të mëdhenj të skenës rikthehen...

“Festivali i Këngës në RTSH konfirmon edhe një herë madhështinë e tij. Artistët më të mirë të karrierës por edhe zërat e rinj më...

Shuhet ikona e lajmeve në RTSH, sot homazhet për Roland Roshin

Roland Roshi, një ndër regjisorët më të vjetër në Radio Televizionin Shqiptar është ndarë papritur nga jeta sot pasdite. Roshi ishte në krye të...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com