E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Rruge

Etiketim: rruge

Situata pas reshjeve, ARRSH: Akset problematike monitorim 24 orë

Disa rrugë në Durrës u gjendën nën ujë prej shiut të së hënës. Fëmijë e pleq u gjendën në vështirësi. Reshjet bllokuan kanalizimet duke...

S’ka kosha në Vlorë, mbetjet hidhen në rrugë

Në disa fshatra të Vlorës, mbetjet urbane hidhen kudo, në tokë, buzë rrugës, pranë shtëpive. Shkak është mungesa e koshave dhe vendeve të përcaktuara për...

Policia: Rrugët po trajtohen si pistë garash

Alkooli dhe shpejtësia përgjatë fundjavës, angazhojnë Policinë Rrugore me patrullime dhe kontrolle të shtuara me përzgjedhje. Nisur nga rrezikshmëria që karakterizon kryeqytetin përgjatë fundjavës,...

Lista/ Cilat rrugë do të financojë buxheti në 2020? Dokumenti: Me...

Në tre vitet e ardhshme, buxheti për infrastrukturën rrugore pritet të pësojë një rritje të ndjeshme. Referuar programit buxhetor afatmesëm 2020-2022 për invetsimet publike...

Transformimi i një tjetër lagjeje në Kombinat, rrugë dhe infrastrukturë moderne

I gjithë Kombinati është kthyer në një kantier ku puna po vijon me ritme të shpejta për transformimin e tij në çdo lagje. Bashkia...

Aksidentet rrugore, bilanc lufte në rrugë

Në sezonin e verës ka shtim të lëvizjes dhe të trafikut por kjo nuk i ndalon shoferët në tejkalimin e normave të shpejtësisë, çka...

Me diplomë por në rrugë

Të pasurit e një diplome në Shqipëri nuk përkthehet në një vend të sigurt pune apo në profesionin ku investon prej vitesh. Sipas Institutit...

FOTO/ Edi Rama u zë rrugën qytetarëve, nuk i lë të...

I gjendur me pushime në Dhërmi, Edi Rama ka vendosur që të bllokojë edhe rrugët e duke mos lejuar qytetarët të shkojnë në shtëpitë...

KPP rrëzon” Autoritetin Rrugor: Tenderi për tunelin e Kardhiq-Delvinë, u shpall...

Tenderi për lotin 7 të aksit rrugor Kardhiq-Delvinë, me një fond limit prej 2.33 mld lekë pa TVSH, ka përfunduar pranë Komisionit të Prokurimit...

Veliaj inspekton përfundimin e punimeve të Rr. “Dhimitër Shuteriqi”: 30 qershori...

Ajo që për shumë vite i ngjante më shumë një monopati se sa një rruge kryeqyteti, falë investimit të Bashkisë së Tiranës Rr. “Dhimitër...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...