Ballina Etiketimet Rruga

Etiketim: Rruga

Grida Duma publikon fakte te tjera nga skandali me rrugën Milot-Balldre

Ish-deputetja e PD-së: Saga korruptive e Milot - Balldren; aferë dhe provë e qartë e krimit ekonomik dhe korrupsionit që zhvillohet “në dritë të...

Rruga e “Syrit të Kaltër” me gropa dhe pluhur

Rruga vetëm 4 km që të çon në burimet e Syrit të Kaltër është në gjendje të mjerueshme. Ajo ka mbetur e tillë prej vitesh,...

Qukës-Qafë Plloçë, rruga që nuk po mbaron kurrë

Projekti i ndërtimit të rrugës Qukës-Qafë Pllocë, pjesë e korridorit të 8 të rrugës Tiranë-Korçë konsiston në ndërtimin e 43.4 km segmenti rrugor, i...

Socialistët miratojnë koncesionin “e dyshimtë”, 213 milionë euro në rrugën Milot-Balldren

Pavarësisht kundërshtimit të fortë jo vetëm të oppozitës, mazhoranca nuk heq dorë nga koncesionet abuzive, të dyshuara për kosto të fryra siç është ai...

Premtimi i Qeverisë: Tiranë-Durrës, me pagesë! Balluku: Brenda vjeshtës nënshkruajmë kontratën

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që...

Zgjidhen problemet teknike – Rruga Kukës-Morinë gati përpara sezonit turistik

Punimet në rrugën Kukës-Morinë do të përfundojnë përpara nisjes së sezonit turistik në mënyrë që të lehtësohet qarkullimi i turistëve të cilët zgjedhin Shqipërinë...

”Mbetën djemtë pa martuar, nuk vinë nuset prej rrugës”

Banorët e fshatit Lubonjë i ka zënë halli. Mungesa e rrugës që i lidh me Korçën jo vetëm u ka vështirësuar jetën dhe shtuar...

Rama kërkon shtrirjen e “Rrugës së Arbrit” deri në Shkup

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë një konferencë të përbashkët me homologun e tij, kryeministri Rama tha se është...

Aksident i rëndë në rrugën e Rinasit

Një ngjarje e rëndë në rrugën e  Rinasit. Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e sotme në Rinas. Sipas raportimeve nga vendi i ngjarjes, një...

Makina me mësues del nga rruga, raportohet për një viktimë

Një aksident ka ndodhur në Korçe, në aksin rrugor Miras-Arrze. Një makinë tip xhip, në të cilën udhëtonin 5 arsimtarë ka dalë nga rruga. Nuk...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com