Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Deda: Rama po fiton para në kurriz të qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Albina Deda, ka akuzuar Edi Ramën se në kurriz të popullit po kryen vjedhje. “Nuk ndalet Edi Rama ne...

Koncensioni në Rrugën e Kombit, kuksianet abone mujore për kalimin e...

Kalimi përmes rrugës së Kombit vitin e ardhshëm do të bëhet me pagesë, pasi qeveria miratoi dje kontratën e dhënies me koncesion, për përfundimin...

Qeveria jep “OK” e koncesionit për Rrugën e Kombit

Këshilli i Ministrave i ka hapur rrugë sot koncesionit për Rrugën e Kombit. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua kontrata mes Ministrisë...

Basha: “Do anulojmë pagesën për Rrugën e Kombit”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar nga Kukësi se do të anulohet tarifa konçensionare për Rrugën e Kombit. Gjatë një takimi që...

Rruga e Kombit me koncesion, rrëzohet ankimimi

Përmbyllet koncesioni i Rrugës së Kombit. Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në kuadër të transparencës, informon se Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur rrëzimin...

Burrel/Spitali pa gjinekolog, foshnja lind në “Rrugën e Kombit”

Romario, erdhi në jetë në kushte aspak normale. Nëna e tij, ka qenë e detyruar për ta sjellë në jetë ëngjëllin e saj, në...

Ndryshimi i fituesit, terr informativ për koncesionin e Rrugës së Kombit

 Një vendim i papritur i Komisionit të Prokurimit Publik i marrë më 8 gusht por i publikuar vetëm sot, duket se ka përmbysur vendimin...

Vidhen 800 m rrjetë mbrojtëse në Rrugën e Kombit

Në Rrugën e Kombit, në aksin Kukës-Morinë janë vjedhur rrjetat mbrojtëse në një gjatësi prej 800 metrash. Këto rrjeta shërbenin si mbrojtëse të makinave nga...

Kundërshtohet tarifa e rrugës së Kombit

Këshilli Bashkiak i Kukësit pa dallime politike kundërshton tarifën e koncesionit per Rrugën e Kombit. Këshilltaret i kërkojnë Kryeministrit dhe Ministrisë së Transporteve që të...

Taksa e “Rrugës së Kombit”/Kompania: Tarifa do paguhet në tunelin e...

Korporata Financiare Ndërkombëtare, IFC ka reaguar për televizionin “News24” në lidhje me koncesionin e Autostradës Milot­Morinë, duke theksuar se tarifa e parashikuar reflekton nivelin...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com