E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Qeveria jep “OK” e koncesionit për Rrugën e Kombit

Këshilli i Ministrave i ka hapur rrugë sot koncesionit për Rrugën e Kombit. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua kontrata mes Ministrisë...

Basha: “Do anulojmë pagesën për Rrugën e Kombit”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar nga Kukësi se do të anulohet tarifa konçensionare për Rrugën e Kombit. Gjatë një takimi që...

Rruga e Kombit me koncesion, rrëzohet ankimimi

Përmbyllet koncesioni i Rrugës së Kombit. Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në kuadër të transparencës, informon se Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur rrëzimin...

Burrel/Spitali pa gjinekolog, foshnja lind në “Rrugën e Kombit”

Romario, erdhi në jetë në kushte aspak normale. Nëna e tij, ka qenë e detyruar për ta sjellë në jetë ëngjëllin e saj, në...

Ndryshimi i fituesit, terr informativ për koncesionin e Rrugës së Kombit

 Një vendim i papritur i Komisionit të Prokurimit Publik i marrë më 8 gusht por i publikuar vetëm sot, duket se ka përmbysur vendimin...

Vidhen 800 m rrjetë mbrojtëse në Rrugën e Kombit

Në Rrugën e Kombit, në aksin Kukës-Morinë janë vjedhur rrjetat mbrojtëse në një gjatësi prej 800 metrash. Këto rrjeta shërbenin si mbrojtëse të makinave nga...

Kundërshtohet tarifa e rrugës së Kombit

Këshilli Bashkiak i Kukësit pa dallime politike kundërshton tarifën e koncesionit per Rrugën e Kombit. Këshilltaret i kërkojnë Kryeministrit dhe Ministrisë së Transporteve që të...

Taksa e “Rrugës së Kombit”/Kompania: Tarifa do paguhet në tunelin e...

Korporata Financiare Ndërkombëtare, IFC ka reaguar për televizionin “News24” në lidhje me koncesionin e Autostradës Milot­Morinë, duke theksuar se tarifa e parashikuar reflekton nivelin...

Durrës-Kukës me pagesë nga janar-marsi i vitit tjetër; të tjerat “falas”...

Ministria e Transporteve: të paktën brenda këtij mandati qeverisës nuk do të ketë plan për rrugë tjetër me pagesë, përveç asaj të Rrugës së...

Ja pse u zgjodh “Vendeka Bilgi” për koncensionin e “Rrugës së...

Dhënia me konçesion e ndërtimit, operimit dhe mirëmbajtjes së autostradës Milot – Morinë është projekt i parë i këtij lloji në vend. Procesi ka...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com