Ballina Etiketimet Rruga e kombit

Etiketim: Rruga e kombit

Deputetja e PD: Rigerta vjen në Tiranë për 1 orë, falë...

Fjalimi i blegtores nga Mirdita, Rigerta Loku, në sallën e vogël të kuvendit, por që u dëgjua e komentua nga e gjithë Shqipëria, ka...

Autostradat e Kosovës me pagesë/ “Pas taksës 5 euro të Tiranës...

Qarkullimi në autostradat e Kosovës pritet të bëhet me pagesë, pasi të jetë vlerësuar efektshmëria e futjes së pagesës në “Rrugën e Kombit”, nga...

Rruga e Kombit në Kalimash e kalueshme me zinxhir

Në qarkun e Lezhës janë të bllokuara Njësitë Administrative të Fanit, Selitës, Oroshit dhe Kaçinarit në Mirditë. Trashësia e dëborës varion nga 20 deri në...

ARRSH: Shmangni qarkullimin në Rrugën e Kombit, ka reshje të dendura...

ARRSH: Kujdes me lëvizjen e mjeteve, këshillohet përdorimi i zinxhirëve Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve të automjeteve të evitojnë udhëtimin në Rrugën e...

Reshjet e borës, Dervishaj në Rrugën e Kombit: Jemi në gatishmëri

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj ishte në aksin kombëtar Milot-Morinë, ku vëzhgoi nga afër situatën e krijuar në Rrugën e Kombit pas...

Deda: Rama po fiton para në kurriz të qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Albina Deda, ka akuzuar Edi Ramën se në kurriz të popullit po kryen vjedhje. “Nuk ndalet Edi Rama ne...

Koncensioni në Rrugën e Kombit, kuksianet abone mujore për kalimin e...

Kalimi përmes rrugës së Kombit vitin e ardhshëm do të bëhet me pagesë, pasi qeveria miratoi dje kontratën e dhënies me koncesion, për përfundimin...

Qeveria jep “OK” e koncesionit për Rrugën e Kombit

Këshilli i Ministrave i ka hapur rrugë sot koncesionit për Rrugën e Kombit. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua kontrata mes Ministrisë...

Basha: “Do anulojmë pagesën për Rrugën e Kombit”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar nga Kukësi se do të anulohet tarifa konçensionare për Rrugën e Kombit. Gjatë një takimi që...

Rruga e Kombit me koncesion, rrëzohet ankimimi

Përmbyllet koncesioni i Rrugës së Kombit. Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në kuadër të transparencës, informon se Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur rrëzimin...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com