E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Rruga e Arbrit

Etiketim: Rruga e Arbrit

Skandal në Rrugën e Arbrit/ Ndërtohej pa projekt shembet tuneli, Rama...

Tuneli i shembur i Murrizës në Rrugën e Arbrit nuk mund të riparohet dhe do të braktiset. Këtë e pohoi për Exit.al një nga ekpertët që punon...

Iu bllokuan banesat nga ndërtimi i rrugës së Arbrit, banorët e...

Ndërtimi i trasesë së rrugës së Arbrit në fshatin Gjoricë e Poshtme në Bulqizës ka sjellë edhe pasoja për banorët që jetojnë aty. Sipas banorëve...

Rruga e Arbrit, Balluku inspekton Urën e Vashës (VIDEO)

Gjatë vizitës në qarkun e Dibrës, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar punimet që po kryhen në Rrugën e Arbrit, duke...

Rama tregon pamje nga “Rruga e Arbrit”: Po punohet intensivisht

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga kantieri i ndërtimit në Rrugën e Arbrit. Rama thekson se janë hapur tre tunele, ndërkohë që...

Absurdi, Bogdani: Rruga e Arbrit 5 mln euro km, ajo Thuman-Kashar...

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani e ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se Rruga e Arbrit që ndërtohet në një terren të...

Çfarë po ndodh në Rrugën e Arbërit? Rama nxjerr videon

Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një videoinformacion lidhur me ecurinë e...

Rruga e Arbrit, hapet tuneli 500 metër i gjatë në Klos...

Vijon me intensitet puna në Rrugën e Arbrit, e cila ka nisur nga ndërtimi para thuajse dy muajsh. Sipas ministrit të Infrastrukturës, Damian Gjiknuri,...

Hapet gara për kompaninë që do të mbikëqyrë punimet e rrugës...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur garën për përzgjedhjen e një kompanie ndërkombëtare që do të mbikëqyrë punimet në koncesionin e parë pjesë...

Habit profesori nga Maqedonia: Rruga e Arbrit pa dobi për të...

“Rruga e Arbrit nuk duhet të jetë prioritet as për Qeverinë e Maqedonisë e as për atë të Shqipërisë”. Ky është qëndrimi i ekspertëve...

Rruga e Arbrit, Ministria e Infrastrukturës: Tre operatorët që shprehën interes....

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u mblodh ditën e sotme Komisioni i dhënies me koncesion të procedurës me objekt “Përmirësimi, ndërtimi,...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...