E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Rrjeti 5G

Etiketim: Rrjeti 5G

Rrjeti 5G në Shqipëri, reagon kompania kineze Huawei: Nuk e kemi...

Kompania kineze e teknologjisë mobile Huawei ka reaguar ditën e sotme në lidhje me faktin se ata janë futur në Shqipëri dhe kanë krijuar...

Rrjeti 5G, Nesho: Rrezik pasi Kina nuk investon në mënyrën e...

Ish-ambasadori Agim Nesho, thotë se politikën shqiptare e drejtojnë opsioni dhe vizioni i Serbisë. Ai thekson se influenca e Turqisë dhe e Kinës është...

Ambasada e SHBA reagon ashpër për rrjetin 5G: Disa gjëra nuk...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar për herë të dytë brenda pak ditëve për futjen e rrjetit të internetit 5G nga...

Rrjeti 5G, Balla: Duhet të dëgjojmë SHBA-në

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në takimin vjetor të përfaqësuesve të komisioneve të mbrojtjes dhe sigurisë nga parlamentet...

Mediu: Rrjeti 5 G nga kinezët mund të përbëjë kërcënim për...

Vetëm pak ditë pasi kryeministri Rama promovoi teknologjinë 5G “made in China” në Tiranë, Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i bën thirrje jo...

5G në Britani – Vodafone nis shërbimin duke përdorur pajisje Huawei

Vodafone në Mbretërinë e Bashkuar ka nisur shërbimin 5G, duke u bërë operatori i dytë në Britani që e bën këtë nëpërmjet pajisjeve Huawei.  ...

Rrjeti 5G – Paralajmëron ish-zyrtari i Trump: Mos lejoni Kinën të...

Dëshira e Kinës për të dominuar teknologjinë e re celulare përbën një kërcënim global që duhet të pengohet nga një rrjet i ri dhe...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...