E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Rrjete sociale

Etiketim: rrjete sociale

Ja rrjeti social më i përdorur në Shqipëri

Facebook mbetet rrjeti social më i përdorur në Shqipëri. Media italiane “Il Sole 24” ka publikuar hartën botërore të rrjeteve sociale për muajin e...

Rreziku që kërcënon të miturit në rrjetin e internet

Ngjarjet abuzive në jetën reale shpesh e kanë patur zanafillën në botën virtuale. Me ndihmën e internetit, gjithçka përhapet më shpejt dhe më gjerë....

Privatësia nuk ekziston më

Privatësia është pothuajse e pamundur nga rrjetet sociale, edhe për ata që nuk kanë një llogari. Informacionet janë online dhe kryesisht gjenden tek postimet...

“Kulturë dhe rrjete sociale, tashmë gjithçka është ‘çilimizuar’. Quajmë ‘djem’ edhe...

Një intervistë me Walter Siti “Po përjetojmë një frakturë gjithnjë e në rritje midis dështakëve dhe fituesve, do të jetë gjithnjë e më e vështirë...

Rusia u shpall ‘luftë’ aplikacioneve

Ministri i Komunikimeve i Rusisë, Nikolai Nikiforov, tha se gjykata mund të bllokojë aplikacionin e mesazheve Viber, nëse ky i fundit ndjek shembullin e...

Si ndikojnë rrjetet sociale në atë që mendojmë?

“Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

5 gjëra që mësuam nga Davos: Trump, rrjetet sociale dhe ngacmimet...

Forumi Botëror më i madh ekonomik u mbajt në Davos të Zvicrës. Donald Trump veshi kostumin e biznesmenit, kur u ngjit në podiumin e...

Shpërthejnë thirrjet në rrjetet sociale për protestën: Nesër nis…

Me mijëra të rinj ditën e sotme kanë postuar në rrjetet sociale foto dhe thirrje për protestën e nesërme në “Bulevardim Dëshmorët e Kombit”...

Një orë në rrjetet sociale, mjaftueshëm për të prishur gjumin

Një orë në ditë e kaluar në rrjetet sociale është e mjaftueshme për të prishur gjumin. Sipas një studimi kanadez, ata që shpenzojnë të paktën...

Zana Krasniqi, një leksion anonimati

Nëse ne kemi Valbona Selimllarin si missin e përjetshëm e vajzën më të bukur shqiptare, në Kosovë më e bukura është Zana Krasniqi, që...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...