E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Rritje pensionesh

Etiketim: rritje pensionesh

Miratohet buxheti në Kosovë, rritje pensionesh e pagash 15- 20%

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për vitin 2019. Të ardhurat e përgjithshme buxhetore për vitin e ardhshëm pritet...

Vendimi, rritje pensionesh për invalidët e të verbrit

Prej datës 1 shtator të këtij viti, do të zbatohet rritja e pensioneve për të gjithë invalidët paraplegjikë, tetraplegjikë si dhe të verbrit. “Gazeta...

Vendimi në prag të zgjedhjeve – Qeveria miraton rritje pensionesh për...

Tre muaj para zgjedhjeve dhe në një kohë që opozita ka zaptuar prej 6 ditësh bulevardin para Kryeministrisë, qeveria e majtë vendos rritjen e...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...