E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Rriten tensionet

Etiketim: rriten tensionet

Rriten tensionet, SHBA-ja rrëzon avionin iranian pa pilot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se një anije e marinës amerikane ka qëlluar një avion iranian pa pilot, në ngushticën...

Rriten tensionet në veri, biznesmenët serbë kërcënojnë Kosovën

Dyqanet në veri të Kosovës do të hapen nesër. Këtë vendim e ka marrë Shoqata e Biznesmenëve serb të Kosovës pas një takimin që...

Një javë para zgjedhjeve, rriten tensionet në Itali nëpërmjet protestave

Vetëm një javë para zgjedhjeve të përgjithshme, tensionet janë të larta në Itali. Mijëra vetë marshuan në mënyrë paqësore për të protestuar kundër fashizmit...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com