E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Rrefimi

Etiketim: rrefimi

Babai i nëntetares Hasanaj: Ç’më tha para se të ndërronte jetë

Burrit malësor i dridhen buzët teksa flet, vajza e tij e vetme, me të cilin kish biseduar në telefon mëngjesin e djeshëm, nuk jeton...

Rrëfimi i i trishtë i “perandorit”: Vdekja e babait më shkatërroi,...

Adriano Leite Ribeiro, ish-perandori ka dhënë një intervistë të gjatë për revistën braziliane “R7”. Ish-sulmuesi foli për mënyrën se si jeta e tij ka...

Rrëfimi: Si bëra Nënë Terezën të fliste shqip, e quanin “bijë...

Gjek Gjonlekaj, ish-gazetar i Voice of America, drejtor i Gjonleka Publishing Company, botues i Kanunit në anglisht tregon takimin para 30 vitesh me Nënë Terezën...

Besnik Hasi: Shpresoj të vijë rasti të jem trajner i Kombëtares

Besnik Hasi mund të konsiderohet si një nga ikonat e futbollit shqiptar, për karrierën e tij futbollistike në perëndim, por edhe atë prej trajneri....

Rrëfimi i veçantë i Qakës: Kam idhull Verratin, gruaja do më...

Mesfushori i Kombëtares sonë, Kamer Qaka po punon shumë në Rumani për të ndihmuar sa më shumë prindërit e tij. Në një intervistë për...

Nëna e 5 fëmijëve tregon dhunën dhe vuajtet nga ish-burri për...

Ana, (emër jo i vërtetë) kështu quhet nëna e 5 fëmijëve që bashkëjetoi me terrorin për vite me radhë, solli dëshmi tronditëse të dhunës së përjetuar...

Agron Kuliçaj rrëfen pengun më të madh të komisar Artan Cukut

Agron Kuliçaj, ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Shtetit ka folur në lidhje me ekzekutimin e komisar Artan Cukut në hyrje të pallatit të tij. Kuliçaj thotë...

Rrëfimi i Silvana Braçes: Ja me çfarë merrem tani

Silvana Braçe një nga figurat më të dashura të medias sonë, ndonëse nuk është më pjesë e medias, është ende shumë aktive. E kjo...

Rrëfimi – Autori i sulmit në Stamboll: ISIS me tha të...

Personi i dyshuar për sulmin terrorist në lokalin e natës Reina në Stamboll ka rrëfyer se zgjedhja e këtij lokali për ta sulmuar ka...

Rrëfehet vrasësi i taksistit, Saraçi: Mu lut të mos e qëlloja

I riu Musa Saraçi ka rrëfyer me detaje krimin e rëndë të ndodhur në fshatin Greth të Kavajës, ku ka vrarë  me thikë taksistin...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Turma dhe diktatori i merituar

Nga Curzio Malaparte, për fundin e Mussolinit (Fragment) Ç’rëndësi kishte për mua në kishte gabuar, në kishte kryer...

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...