E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Rrahman Rrahja

Etiketim: Rrahman Rrahja

Basha:Nuk ka zgjedhje më 30 qershor. Presidenti nuk mund të shkarkohet

Ngjarjet që ka shkaktuar vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet vendore të 30 qershorit, si dhe reagimi antikushtetues dhe...

Paloka-Ramës: Fol, nuk do jetë përdhunuesi i parë që mbron

Kreu i grupit parlamentar të PD-së Edi Paloka ka sulmuar Kryeministrin Rama, për shkak të heshtjes së tij ndaj skandalit të denoncuar nga oficeri...

Rrahman Rrahja reagon për akuzat ndaj të birit: Vajza ishte xheloze,...

Deputeti i Partisë Socialiste, Rrahman Rrahja ka mohuar akuzat e oficerit Emiljano Nuhu, se ka ndërhyrë përmes kërcënimit për të fshehur përdhunimin e një...

Pikëpyetjet e një akuze publike për Taulant Ballën dhe deputetin e...

-Nënkomisari i policisë, Emiljano Nuhu pretendon se: "Deputeti i PS në Fushë-Krujë, Rrahman Rrahja porositi vrasjen time. Kërcënimi pas hetimit për përdhunimin e një...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...