E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Rovena Gashi

Etiketim: Rovena Gashi

Hetimi ndaj çiftit të prokurorëve, Marku shkel ligjin?

Çifti i prokurorëve, Rovena gashi dhe Dritan Gina, janë marrë të pandehur nga prokuroria e Durrësit për fshehje dhe refuzim të deklarimit të pasurisë....

Marku pezullon çiftin e prokurorëve Gashi-Gina. Shkak pasuria

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, ka pezulluar nga detyra çiftin e prokurorëve Dritan Gina dhe Rovena Gashi. Ata janë pezulluar nga detyra pas vendimit...

Marku ”rrëzon” Gashin, Gjykata: Shkarkimi i ligjshëm

Sot në 8 mars, në ditën e gruas, Gjykata Administrative vendosi rrëzimin e padisë së Rovena Gashit ndaj Kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Gjykata ka...

Rrëzohet kërkesa Gashit për kryeprokuroren, Gjata: Marku ka frikë të përballet...

Në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar sot seanca për padinë e ish-drejtores për marrëdhëniet me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi, e cila...

Nis seanca për padinë e Rovena Gashit kundër Markut

Gjykata Administrative ka nisur seancën për shqyrtimin e padisë së Rovena Gashit kundër Kryeprokurores Arta Marku. Prokurorja Gashi përfaqësohet nga avokati Çlirim Gjata, ndërsa...

Zbardhen emrat e prokurorëve që marrin drejtoritë e reja

Prezantohen strukturat e drejtorive në Prokurorinë e Përgjithshme pas riorganizimit të kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Drejtoria Gjyqësore do të drejtohet nga Adnan Xholi. Pjesë...

Gjykata rrëzon kërkesë-padinë e Gashit për Arta Markun

Gjykata Administrative rëzon kërkesën për sigurimin e padisë së Rovena Gashit ndaj kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku. Seanca ndaj padisë së Gashit kundër kryeprokurores...

Padia e Gashit kundër Arta Markut, kush është gjyqtari që merr...

Pas padisë së ish-drejtueses se Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme Rovena Gashi ndaj prokurores së Përgjithshme Arta Marku, pasi kjo e fundit...

Shkarkohet drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit

Është shkarkuar ditën e sotme drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina. Ai është bashkëshorti i Rovena Gashit, e cila deri pak ditë më parë...

Lëvizjet e Prokurorëve. PD: Rovena Gashi u shkarkua për llogari të...

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka firmosur sot largimin e Prokurores drejtuesen të Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi....

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...