E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Rovena Gashi

Etiketim: Rovena Gashi

KPA lë në fuqi vendimin për shkarkimin e Rovena Gashit

KPA lë në fuqi vendimin për shkarkimin e Rovena Gashit. Ish-drejtuese e njësisë për dekriminalizimin në Prokurorinë e Përgjithshme, pas shkarkimit nga Komisioni i Pavarur...

Rovena Gashi kërkon të mbrohet nga motra e saj

Nis në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit seanca për Rovena Gashin, prokurore në Prokurorinë e Përgjithshme. Në seancë Gashi ka deklaruar se në datën...

Rovena Gashi në KPA, e motra do heq dorë si gjyqtare...

Për herë të dytë, prokurorja e shkarkuar Rovena Gashi, kërkoi të ketë përfaqësuese ligjore motrën e vet, gjyqtaren Ema Gashi. Kolegji i Posaçëm i...

Gashi kërkon kthimin si prokurore, merr motrën si avokate

Kolegji i Posaçëm i Apelimit po zhvillon seancën gjyqësore për ankimin e Rovena Gashit lidhur me shkarkimin e saj si prokurore nga Komisioni i...

Dosja e shkarkimit, Rovena Gashit i dalin 930 milionë lekë “tepër”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi bazë i Vetingut, ka arsyetuar vendimin për shkarkimin nga detyra të prokurores Rovena Gashi, e njohur si ish-krahu...

KPK: Deklarimi i pasurisë së Gashit nuk është i saktë

Prokurorja Rovena Gashi dhe avokati i saj, nuk u paraqitën në seancën dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK). Relatori Lulzim Hamitaj tha se...

Rovena Gashi bojkoton KPK-në: Vendimin e mora para 8 muajsh

Për të kaluar në sitën e Vetting-ut, sot radhën e ka Prokurorja Rovena Gashi por ajo i ka dërguar një shkresë Komisionit të Pavarur...

Sita e Vetting-ut, Rovena Gashi para KPK më 20 korrik

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar datën e daljes përballë Vetting-ut të Rovena Gashit, ish-drejtoreshë e marrëdhënieve juridiksionale me jashtë. Çifti i prokurorëve, Dritan...

Kolegji i Apelimit nuk shqyrton ankesën e prokurorëve kundër Arta Markut

Kolegji i Apelimit vendosi të mos marrë në shqyrtim ankesën e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina. Dy prokurorët kanë kërkuar anulimet e vendimeve...

Çifti i prokurorëve, prokuroria e Durrësit shpall moskompetencë

Pas vendimit të Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku për të pezulluar çifitin e prokurorëve, Rovenva Gashi dhe Dritan Gina, prokuroria e Durrësit ka shpallur...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...