E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Ronaldo

Etiketim: Ronaldo

I fiksuar pas super makinave, Ronaldo prezanton “bishën” e re

“McLaren Senna” është makina e radhës super luksoze që përfundon në garazhin e Cristiano Ronaldos. Lajmin e ka dhënë vet sulmuesi portugez, i cili...

Largimi i Allegrit, ky është mesazhi i Ronaldos për strategun

Cristiano Ronaldo ka zhvilluar vetëm një sezon nën drejtimin e trajnerit Allegrit, por ylli portugez nuk i ka kursyer fjalët e mira për strategun...

Sherri në fushë me Ronaldon, Florenzi sulmon portugezin

Roma fitoi mbrëmjen e djeshme 2-0 ndaj Juventusit. Gjatë ndeshjes, mesfushori i skuadrës së Romës, Alesandro Florenzi, pati një përplasje verbale në fushë me Cristiano...

Ronaldo-Messi, sfida për “Topin e Artë” vendoset në Ligën e Kombeve

Cristiano Ronaldo do të jetë me siguri në mesin e të grumbulluarve për fazën gjysmëfinale të “Nations League”, që do të luhet më 5...

5 futbollistët që urrejnë Cristiano Ronaldon (VIDEO)

Të jesh një nga futbollistët më të fortë në histori, nuk është aspak e thjeshtë. Mbi të gjitha në sytë e atyre që luajnë...

Messi apo Ronaldo më mirë? Dueli i mijëvjeçarit të tretë vazhdon

Dopieta personale në fitoren 3-0 ndaj Liverpool në takimin e parë gjysmëfinal të UEFA Champions League ka rritur ndikueshmërinë e Lionel Messit te sukseset...

VIDEO/ Si asnjëherë më parë, Ronaldon do e shikojmë të transformuar

Juventus e mori për 100 milionë euro nga Reali i Madridit, por edhe pse me Cristiano Ronaldon në skuadër, bardhezinjtë nuk arritën që të...

Ronaldo i “uritur” për gola, zbeh ëndrrën e Torinos

Juventusi po i dhuronte bashkëqytetarëve të Torinos ëndrrën konkrete e kualifikimit në Champions, por kur ke Cristiano Ronaldon në ekip, nuk mund të relaksohesh...

Ronaldo shpëton nga humbja Juven në derbin e Torinos (VIDEO)

Juventus nuk ka mundur që të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në derbin ndaj Torinos. Në “Allianz Stadium” bardhezinjtë dominojnë në lojë,...

Luksi i Ronaldos për Pashkë, 20 mijë euro për 3 ditë

Titulli i parë në Serie A i bëri dhe më të ëmbël Pashkët për Ronaldon. CR7 përfitoi nga pushimet për të udhëtuar në Kroaci...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...