E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Romina Kuko

Etiketim: Romina Kuko

Zv.ministrja e Brendshme: “Peshqit e mëdhenj” janë mbrapa hekurave

Lista e të ashtuquajturve “peshq të mëdhenj” ka përfunduar pas hekurave. Kështu deklaroi këtë të enjte zv/ministrja e Brendshme, Romina Kuko. Ajo ishte e ftuar...

Kuko: Ashpërsimi i Kodit Penal i vonuar

Zv/ministrja e Brendshme Romina Kuko ka deklaruar se të gjitha arrestimet e protestuesve të zonës së Astirit nga ana e Policisë së Shtetit janë...

Revolucion teknologjik, koordinim në kohë reale me komisariatet

Nga salla e komandimit në Drejtorinë e Policisë Tiranë, koordinohen në kohë reale komisariatet me patrullat, njësinë speciale, kamerat policore trupore, për mbarëvajtjen e...

Policia vullnetare, Kuko: Jo spiunë lagjesh, ja kriteret e pranimit

''Jo spiunë lagjesh'', kështu e cilëson qeveria njësinë për policinë vullnetare. Zv/ministrja e Brendshme, Romina Kuko në një konferencë për shtyp, ka folur për...

Zv/ministrja e Brendshme: Nuk ka viktima, policia në gatishmëri

Zv/ministrja e Brendshme, Romina Kuko konfirmoi që fatmirësisht nuk ka viktima si pasojë e lëkundjeve sizmike. Duke i bërë apel për qetësi qytetarëve, Kuko...

Aplikimet në polici, Kuko: Kriteret për përzgjedhjen e kandidatëve

Zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko, bëri të ditur të gjitha proceset që do të ndiqen për pranimin e aplikantëve të rinj në Policinë e...

Protesta/ Zëvendësministrja e Brendshme: Ka akoma stoqe të mjeteve piroteknike

Zëvendësministrja e Brendshme, Romina Kuko e ftuar në studion e rubrikës “Opinion” në “News 24” tha se protestuesit kanë përdorur ndër të tjera edhe...

Master për kriminalistikën, Kuko: Thelbësore është zbulimi i shkakut

Zv/Ministrja Romina Kuko gjatë aktiviteti për lançimin e masterit për kriminalistikën, ngritur në bashkëpunim mes OSBE-së dhe Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës...

Ekselentët në Polici, Kuko: Kërkohen njerëz të mirëkualifikuar

Zv/ministrja e Brendshme, Romina Kuko, në një intervistë dhënë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, foli për përfshirjen e studentëve ekselentë në Policinë e Shtetit, luftën...

Plagosja e polices para Kuvendit, vendoset regjim i ri kontrolli për...

Zv/ ministrja e Brendshme Romina Kuko përmes një deklarate për mediat deklaroi se nisur nga mjetet shpërthyese që u përdorën në datë 22 nëntor,...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...