Ballina Etiketimet Roma

Etiketim: Roma

Roma gjen zgjidhjen për mënyrën e transferimit të Hysajt te Roma

Mungojnë edhe 50 ditë nga hapja e merkatos së janarit, por Roma po lëviz që tani. Drejtori sportiv, Petrachi është në kërkim të një...

Roma kërkon mbrojtës, Hysaj mbetet ëndrra e madhe e verdhekuqve

Nëse trajneri i Romës, Fonseca, luan thuajse me të njëjtën formacion çdo javë, një pjesë të mirë të fajit për këtë shkon te dëmtimet...

E papritur, njeriu i golave spektakolar pranë largimit nga Roma

U mendua se do të përfaqësonte denjësisht fanellën dhe shiritin e kapitenit tek Roma. Alessandro Florenzi papritur ka përfunduar në zgjedhjen e fundit të trajnerit...

Roma “rizgjon” interesin për Hysajn, por problemi mbetet i njëjti

Roma është duke menduar për ndryshime në mbrojtje në merkaton e janarit. Skuadra kryeqytetase ka nxjerrë në shitje Florenzin, teksa në vendin e tij...

Gladbah shokon Romën në “frymën e fundit”, United shkatërron Partizanin e...

Roma ka pësuar një humbje shokuese në fundin e kohës shtesë, duke u mundur 2-1 nga Borussia Monchengladbach. Mbrojtësi Fazio u bë protagonist për...

Napoli s’i jep hapësira, Hysaj nis bisedimet me ekipin e Romës

Roma e Napoli u përballën në fushën e “Olimpicos” pasditen e djeshme dhe sfida përfundoi me fitoren e verdhekuqve 2-1, por pati edhe një...

Roma mund Napolin në “Olimpico”, Hysaj e sheh ndeshjen nga stoli...

Roma i ka dhënë një tjetër goditje të rëndë Napolit të Ancelottit. Skuadra kryeqytetase ka arritur një fitore 2-1, duke u ngjitur përkohësisht në...

SKANDALI/ Arbitri i jep Monchengladbah një penallti qesharake ndaj Romës (VIDEO)

Roma nuk mundi të shkonte më shumë se një barazim 1-1 ndaj Borussia Monchengladbah, teksa ndeshjen e mbrëmjes së sotme e vendosi një penallti...

Lazio dhe Roma s’dinë të fitojnë, verdhekuqtë sulmojnë arbitrin pas ndeshjes...

Roma dhe Lazio vazhdojnë të zhgënjejnë në Seria A. Dy skuadrat e kryeqytetit kanë marrë nga një pikë në ndeshjet e tyre respektive. Lazio barazoi...

United ndalet ndaj Alkmarit, Roma nuk fiton në Austri (VIDEO)

Manchester United nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 me AZ Alkmaar në ndeshjen e dytë të fazë së grupeve të Europa...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com