E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Preç Zogaj, akuza të renda: Komisionerë të PD-së janë përfshirë në...

Preç Zogaj i ftuar në emisionin ‘Debati’, tek gazetari Roland Qafoku, është shprehur se edhe komisionarë te opozitës janë kompromentuar dhe kanë pasur rolin...

Foto e rrallë. Fëmija ngre flamurin më 7 prill 1939 në...

Nga Roland Qafoku E jashtëzakonshme. Fëmija ngre flamurin më 7 prill 1939 në Durrës. Kjo është një foto që vjen dhe publikohet nga miku im Eugen Shehu....

“Nuk ka dilema, Ilir Meta është Presidenti i dhjetë në historinë...

Nga: Roland Qafoku Këto ditë ka patur një çoroditje në media lidhur me numrin e Presidentëve në historinë e Shqipërisë. Madje, media shqiptare nuk ka...

Shteti juridik në prag kolapsi

Pas rrezikut për kolaps të parlamentit, presidentit, zgjedhjeve parlamentare, Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës Kushtetuse Gjyqtari Florjan Kalaja jep alarmin: Shteti juridik në prag...

Kur morën peng në Lushnjë zv/kryeministrin Tritan Shehu, viti 1997

   ​ Gjashtë gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj përiudhe.  ​ Pas 20...

Nëse Rama do ishte publicist, do tallej me Ramën kryeministër

Nga Roland Qafoku/Përgjigja e parë që na vjen në mendje, është se do tallej plot qesëndi. Po, përse?Therës, shpotitës, artikulues brilant e deri tallës...

Thëniet e famshme të 45 presidentëve të SHBA

“Dy ditët më të lumtura të jetës sime kanë qenë: e para kur mora detyrën e presidentit dhe e dyta kur e lashë atë...

10 përplasjet e Presidentit me ministren e Mbrojtjes Kodheli

Nga vitit 2013 e deri më sot janë të paktën 10 përplasje mes presidentit të Republikës Bujar Nishani me mazhorancën lidhur me çështje të...

Shuhet Arben Puto, historiani që kurrë nuk i ndërroi idetë

Ndërron jetë i pari shqiptar me emrin Arben Nga ROLAND QAFOKU Ishte historiani më i vjetër por mua më ngjante nga më të rinjtë. Kam patur...

Me Kardinalin nuk ishte thjesht një intervistë. Mu duk sikur fola...

Nga Roland Qafoku/Ka bërë 27 vjet burg. Ka 60 vjet që kryen ritualet e meshës. Tre orë në ditë lutet në Zot për njerëz të...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...