E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Mustafa Nano është vetëvetja

Nga Roland Qafoku -  Mes shumë polemikash që ka për ato që thotë dhe shkruan, unë nuk dua ta sheqeros Muç Nanon. Duke qene se e...

Skaneri i ministrave të Ramës, në 9 muaj

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Më mirë se vetë Edi Rama, askush nuk do ta kishte thënë se, cila është gjendja...

Si u vra Avni Rustemi nga një mullixhi, ish-shërbëtor i Ahmet...

Nga Roland Qafoku* A mund ta kishte jetën e sigurt njeriu që vrau Esad Pashë Toptanin? Ky ankth për Avni Rustemin zgjati 3 vjet, 9...

Xhafaj: Ka prokurorë të implikuar në grupe kriminale

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka deklaruar në studion e "Debati në Channel One" se ka prokurorë dhe drejtues të prokurorisë që janë të...

Mafia e tokave, goditja e madhe e ”Peshqëve të vegjël”

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Arrestimi i 12 zyrtarëve dhe 11 të tjerëve të shpallur në kërkim në bashkinë e Lezhës,...

143 vjet më parë lindi një shqiptar i madh. Më i...

Nga Roland Qafoku 15 marsi është një ditë për tu shënuar. 143 vjet më parë lindi një shqiptar i madh. Ndoshta më i madhi mes...

Edi Rama, 6 muajt e parë të mandatit të dytë

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Më 9 mars, mbushen 6 muaj nga marrja zyrtare e mandatit të dytë qeverisës, të Edi...

50 deklaratat e bujshme të Edi Ramës

Emisioni “Debati në Channel One” i Roland Qafokut publikoi 50 deklaratat më të bujshme të Edi Ramës si Kryeministër. 1.Fjala në kuvend pas votimit si...

Edi Rama: Kokaina nuk është drogë për shqiptarët

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se raportet ndërkombëtare që e rendisin Shqipërinë në vend të parër për përdorimin e kokainës nuk janë të sakta....

Kë ka tradhtuar Ben Blushi dhe dy “Ishujt” e tij, me...

Vera e re në fuçinë e vjetër  Nga Roland Qafoku  Në romanin “Të jetosh në ishull”, Ben Blushi shkruan se, ne shqiptarët Zoti na ka dënuar...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...