E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Hijet e sigurimit të shtetit 29 vjet më pas

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Edhe 29 vjet nga vendosja e pluralizmit, Sigurimi i Shtetit vijon të ketë gjurmë të forta këmbe...

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për publikun, por të panjohur edhe për vetë...

Policia e Sandër Lleshajt dhe “barkderrat” e Policisë

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Kthimi në detyrën e drejtorit të Departamentit të Policisë Kriminale të Tonin Vocajt është një lajm i...

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua ministër i Jashtëm - ose siç e...

Krimi në skaner, 10 mënyra si dilet nga kjo situatë

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Vrasja e një personi dhe plagosja e dy të tjerëve në zonën e ish-Bllokut në Tiranë,...

ALARMI I KUQ NË QEVERI

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Mos hapja e negociatave për anëtarësimin me BE-në, ekonomia që nuk po arrin premtimet dhe pritshmëritë,...

Mos e quani veten gazetarë

Nga: Roland Qafoku Ju që përdridheni dhe jepni mend në ekrane, mos e quani veten gazetarë. Ju që jepni leksione nga mëngjesi në darkë se...

Shqiptarët që ikin dhe shqiptarët që vijnë në Shqipëri

Nga Roland Qafoku Është fatkeqësi e madhe për Shqipërinë, kur qytetarët e saj e konsiderojnë atdheun një vend të përkohshëm! Vargu i atyre që ikin...

10 arsye pse ne shqiptarët duhet të duam Amerikën pa kushte

Nga:Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmë se ka ndonjë komb në rruzull,...

Tifozët e Kolumbisë ndërpresin raportimin e gazetares shqiptare në Rusi

Ashtu si vendet e tjera, edhe Shqipëria ka sjellë herë pas herë atmosferën e kampionatit botëror nga Rusia. Përmes raportimeve ‘live’, emocionet e tifozëve...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...