E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Shkrimtari francez dhe Presidenti Macron

Nga ROLAND QAFOKU  Valery Larbaud është një nga shkrimtarët dhe poetët më të njohur francezë. I lindur më 1881-shin dhe i ndarë nga jeta në...

Kujtimet e shkrimtarit francez në Tiranën e vitit 1932: Nga e...

Nga ROLAND QAFOKU Valery Larbaud është një nga shkrimtarët dhe poetët më të njohur francezë. I lindur në 1881 dhe i ndarë nga jeta në...

Si u dogj Rajhshtag-u dhe simbolika me parlamentin shqiptar

...Ndoshta një ditë Meta do ta rrëfejë vetë nëse kur përmendi djegien e Rajshtagut nga Hitleri 86 vjet më parë, nënkuptonte ose jo Edi...

Deklarata e bujshme e ish-ministrit: Nuk kemi Kushtetutë por vetëm rregullore

Ish-Ministri i Drejtësisë, Shefqet Muçi, një juristët më të njohur në vend dhe profesor i Të Drejtës Penale, e cilëson këtë reformë një dështim....

10 arsye pse shqiptarët duhet të duam Amerikën pa kushte

Nga: Roland Qafoku Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmë se ka një komb tjetër në rruzull që festa e pavarësisë...

Amerikanë, ju lutem, mos na braktisni! Krizën shqiptare mund ta zgjidhni...

Roland Qafoku (Dialog gjatë Konferencës së Paqes, Paris 1919) Kryeministri i Britanisë, George Lloyd: Vërtetë s’di çdo bëhet me shqiptarët, përveçse të presin fytet e njëri-tjetrit....

Media jonë mes Bashës dhe Ramës

Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Nga Roland Qafoku Pika kulmore e takimit të Lulzim Bashës me gazetarët ditën e shtunë ishte kur ai...

Kongresi i vazhdimësisë

Vera e re në fuçinë e vjetër nga Roland Qafoku -  Me këndimin e himnit kombëtar, si të ishte këngë spektakli televiziv. Me ovacione, që...

Zgjidhja që duhet të bëjë Edi Rama

Nga ROLAND QAFOKU Edi Rama nuk iku. Qeveria nuk ra. 16 marsi nuk ishte dita e fundit në detyrë e kryeministrit. E megjithatë, nuk mund...

Lulzim Basha në udhëkryq, fituesi i merr të gjitha, humbësi s’merr...

Nga Roland Qafoku - Vera e re në fuçinë e vjetër Pas afro 6 viteve në krye të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur aksionin më...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com