Ballina Etiketimet Roland Qafoku

Etiketim: Roland Qafoku

Deklarata e bujshme e ish-ministrit: Nuk kemi Kushtetutë por vetëm rregullore

Ish-Ministri i Drejtësisë, Shefqet Muçi, një juristët më të njohur në vend dhe profesor i Të Drejtës Penale, e cilëson këtë reformë një dështim....

10 arsye pse shqiptarët duhet të duam Amerikën pa kushte

Nga: Roland Qafoku Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmë se ka një komb tjetër në rruzull që festa e pavarësisë...

Amerikanë, ju lutem, mos na braktisni! Krizën shqiptare mund ta zgjidhni...

Roland Qafoku (Dialog gjatë Konferencës së Paqes, Paris 1919) Kryeministri i Britanisë, George Lloyd: Vërtetë s’di çdo bëhet me shqiptarët, përveçse të presin fytet e njëri-tjetrit....

Media jonë mes Bashës dhe Ramës

Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Nga Roland Qafoku Pika kulmore e takimit të Lulzim Bashës me gazetarët ditën e shtunë ishte kur ai...

Kongresi i vazhdimësisë

Vera e re në fuçinë e vjetër nga Roland Qafoku -  Me këndimin e himnit kombëtar, si të ishte këngë spektakli televiziv. Me ovacione, që...

Zgjidhja që duhet të bëjë Edi Rama

Nga ROLAND QAFOKU Edi Rama nuk iku. Qeveria nuk ra. 16 marsi nuk ishte dita e fundit në detyrë e kryeministrit. E megjithatë, nuk mund...

Lulzim Basha në udhëkryq, fituesi i merr të gjitha, humbësi s’merr...

Nga Roland Qafoku - Vera e re në fuçinë e vjetër Pas afro 6 viteve në krye të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur aksionin më...

Kriza politike pas mandateve të dorëzuara, 5 opsione që pritet të...

Nga: Roland Qafoku Marrëveshje Rama-Basha, dorëheqje e Ramës dhe zgjedhje të parakohshme, krizë e tejzgjatur pa zgjidhje, zëvendësimi i opozitës dhe një Shqipëri në kaos....

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë deklaratë. Me vuvuzela që nuk pushonin dhe...

Kiço Blushi, shuhet babai i skenareve të filmave shqiptarë

Nga Roland Qafoku - Kur nga jeta ndahet mjeshtri i batutës “këtu lulet i hanë gomerët” Një lajm i trishtë na e mbylli ditën sot. Shkrimtari,...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com