E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Rinas

Etiketim: Rinas

Zbulohen dy shuma të parave të grabitura në Rinas, 5 mijë...

Policia ka zbuluar dy shuma të tjera parash të grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, më 9 prill 2019. Raportohet se policia i...

Shtyhet seanca për anëtarët e bandës së Rinasit

Është shtyrë për në datën 19 nëntor seanca gjyqësore për anëtarët e bandës së Rinasit. Ata kanë ankimuar vendimin e prokurorisë për zgjatjen e hetimeve.

Ilegalisht drejt vendeve të BE-së, në hetim 727 shqiptarë

727 persona janë vënë nën hetim nga janar deri në nëntor 2019, pasi kanë tentuar që të kalojnë ilegalisht kufirin duke përdorur dokumente false...

Arrestohet në Rinas, pjesë e grupit të “Lazaratit”

Policia ka arrestuar në Rinas një person që ishte shpallur në kërkim për kultivim kanabisi. Beqo Brahimi është dënuar në mungesë me 8 vite burg...

Anulohen disa fluturime nga Rinasi, kjo është arsyeja

Fluturimet nga Italia për në Shqipëri dhe anasjelltas janë anuluar. Këtë gjë e ka bërë të ditur Autoriteti i Aviacionit Civil. Për shkak të një...

Franca kthen 34 shqiptarë me avion në Rinas, Policia apel: Mos...

Policia njoftoi se në aeroportin e Rinasit po vijojnë operacionet e riatdhesimit të shqiptarëve që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në...

Do shfrytëzonin 20-vjeçaren për prostitucion, ndalohet 1 person në Rinas

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Komisariatin e Rinasit kanë parandaluar shfrytëzimin e një 20 vjeçareje për prostitucion. Një 31-vjecar me iniciale A.B nga Fieri...

Nga Stambolli në Tiranë, kapen 184 “Iphone” e “Samsung” kontrabandë në...

Një sasi prej 184 celularësh të markave "Iphone” dhe “Samsung” kontrabandë janë kapur në Rinas. Celularët e padeklaruar nga shtetasi me iniciale K.B., u transportua...

Siguria në Rinas në dorë të koncesionarit. Gjykata-TIA-s: Pezullo garën për...

Pas megagrabitjes që ndodhi brenda pistës së Rinasit mesditën e 9 prillit, kompania ICTS që garantonte sigurinë e aeroportit nuk u licencua për vijimin...

Çmimet e biletave të avionëve nga Rinasi një “çmenduri”, 300-400 euro...

Edhe kjo verë nuk i ka shpëtuar çmimeve të larta të biletave të avionëve për fluturimet drejt dhe nga Italia e shtete të tjera...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...