Ballina Etiketimet Rilindja

Etiketim: rilindja

Kërpaçi: Rilindja e ka shkatërruar të ardhmen e brezit të ri!

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një statusi në lidhje me studimin e kryer, ku tregohej se Shqipëria e ka në...

Simbolika e Feniksit mitik: Ripërtëritja, rilindja dhe shkatërrimi

Në mitologjinë e lashtë, simbolika i zogut madhështor Feniks, që lidhet më së shpeshti me Diellin, vdes dhe ringjallet nëpër kultura të ndryshme, dhe...

Andi Bushati: Edi Rama dhe Rilindja kanë kapur sistemin

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” u shpreh se Edi Rama dhe Rilindja kanë kapur sistemin në të...

Shkodranët: Investimi i vetëm i Rilindjes, bandat e krimit

Shkodra e harruar nga qeveria dhe e nënshtruar nga krimi i mbështetur nga Rilindja, është ngritur në protestë duke fajësuar direkt qeverinë e Edi...

Vasili: Rilindja, Rama, Ruçi dhe partia në pushtet mbi shtetin e...

Nga Petrit Vasili Rilindja,Rama, Ruçi (RRR) dhe partia në pushtet mbi shtetin e së drejtës !!! Shteti i së drejtës për këta fosilet e të shkuarës...

Kryemadhi: Nuk e ka bojkotuar opozita parlamentin, por rilindja

''Nuk e ka bojkotuar opozita parlamentin por rilindja ka bllokuar dhe bojkotuar parlamentin dhe parlamentarizmin. Do uroja që qëndrimet e Brukselit të ishin thjesht naivitet...

Kërpaci: Rilindja ka vrarë ëndrrat e të rinjve

Kryetarja e LRI-së, njëherësh edhe deputete e LSI-së, Floida Kërpaci, përmes një postimi në facebook, ka ngritur shqetësimin e keqqeverisjes, që sipas saj, ka...

Skandal, Manjani: Dy nene të Komunizimit, sot janë te Rilindja

Përmes një postimi në facebook, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani denoncon se si dy nene të Kodit Penal të Komunizimit, u rilindën nga qeveria...

Pse urrehen politikanët? Manjani: Ja 12 arsye të forta….

Mëngjesin e sotëm, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka nisur me një analizë pikante, në të cilin rradhit 12 fakte pse shqiptarët nuk...

Vasili-Mesit: Të gjithë jemi fajtorë, përveç Rilindjes…

Zv.Kryeministrja Senida Mesi e cilësoi platformën për bashkëqeverisjen si një inovacion. Gjatë emisionit ''360 Gradë'' në ''Ora News'', Mesi tha se nuk mund të...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...