Ballina Etiketimet Richard Grenell

Etiketim: Richard Grenell

Mediat serbe zbulojnë porosinë e SHBA që “tronditi” Vuçiçin

Javën e kaluar i dërguari i posaçëm i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell vizitoi dy kryeqytetet e...

Serwer: Grenell do shkëmbim të territoreve që të shpëtojë Hashim Thaçin

Përfaqësuesi Special i presidentit Donald Trump për dialogun, Richard Grenell, dje ka takuar gjithë lidershipin në Kosovë. Megjithatë, pas takimeve që ka pasur me...

I dërguari special i Trump viziton sot Kosovën

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën...

I dërguari i Trump, vizitë në Prishtinë, takim me Albin Kurtin

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës së nesërme ai ka...

Trump sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin...

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën këtëj të enjte, më...

Përse Trump zgjodhi Grenellin si përfaqësues për dialogun Kosovë-Serbi? Zbulohet arsyeja

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, emëroi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell, si përfaqësues për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Por një emërim i tillë...

Kush është Richard Grenell, njeriu i Trump për negociatat Kosovë-Serbi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka emëruar si Përfaqësues Special për bisedimet Kosovë-Serbi, ambasadorin aktual të shtetit të tij në...

Berlini ”trazohet” nga ambasadori amerikan

“Objektivi im është që të ringre dhe të fuqizoj forcat që i kundërvihen sistemit dhe bartin vlerat konservatore në Europë”. E thënë nga një...

EDITORIAL

Andi Bushati, kryeministrit: Më mirë i papunë se me drogaxhinjtë!

Paçka se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e bëri të qartë qëndrimin për zgjerimin e BE-së dhe...

FORUM

Piktori e bëri shtetin që të mos e duan edhe shqiptarët

Nga: Kim Mehmeti Shqipëria nuk është e rrezikuar nga ambiciet e një Kryeministri që donë t’i kontrollojë të...

Ylli Manjani: Ja arsyet përse Shqipëria duhet të ndahet nga Edi Rama

Nga Ylli Manjani Ka shumë arsye përse Shqipëria duhet të ndahet nga Edi Rama. Shumë! Por njëra është më...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com