E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Rexhep Taip Erdogan

Etiketim: Rexhep Taip Erdogan

Turqia gati të blejë të tjera armë nga Rusia

Nuk ka qenë kot vizita e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan në Rusi. në takimin me homologun Vladimir Putin, ai ka diskutuar për...

Fyeu në skenë Erdoganin, ja sa dënohet aktorja e njohur turke

Aktores së njohur turke, Zuhal Olcay, Gjykata Supreme e Apelit në Turqi i dha dënimin prej 11 muajsh e 20 ditë burg. Ajo u...

S’pranon dot humbjen, Erdogan ankimon rezultatin e zgjedhjeve

Partia qeverisëse e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan u ankua të martën ndaj rezultatit të zgjedhjeve për Stambollin dhe Ankaranë, duke pretenduar për parregullsi...

Erdogan nuk pranon humbjen e zgjedhjeve në Stamboll

Partia e Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan nuk e ka pranuar disfatën e pësuar në zgjedhjet lokale në qytetin e Stambollit. Lajmi raportohet...

Presidenti Meta takon në Stamboll presidentin turk Erdogan

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet sot në Stamboll, me ftesë të veçantë nga Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Taip Erdogan për të...

Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi bojkot të produkteve elektronike amerikane “Ne do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane. Nëse ata kanë ‘iPhone’-in, të tjerë...

Erdogan fushatë në Sarajevë. Presidenti i Bosnjes: Zoti e dërgoi, ndihmojeni

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdoan mbajti në Sarajevë një tubim elektoral që pritet të jetë i vetmi i këtyre përmasave në tokë të huaj,...

“Shqipëria duhet të zgjedhë mes BE-së dhe Turqisë së Erdoganit”

The Globalist i ka kushtuar një artikull lidhjeve të ngushta që ekzistojnë midis Shqipërisë dhe Turqisë së Rexhep Taip Erdogan. Artikulli me titull “Shqipëria...

Vrasja e 16 protestuesve palestinezë, Erdogan sulmon kryeministrin e Izraelit: Netanjahu...

Vrasja e 16 protestuesve palestinezë në Gaza ka sjellë sërish përplasje të ashpra në distancë mes Turqisë dhe Izraelit. Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, ndërsa...

Erdogan: Bashkimi Europian duhet të na hapë derën

BE duhet të bëjë pjesën e saj, duke filluar që nga premtimet për pranimin e Turqisë dhe ruajtja e statusquo-së së Jeruzalemit. Ankaraja është...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com