E shtunë, Qershor 15, 2019
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

12 fjalë që zakonisht shkruhen gabim

“Gjuha, në të vërtetë, është pasuria jonë më e madhe...” – ka thënë dikur Rexhep Qosja, dhe si e tillë, meriton vëmendje të vazhdueshme,...

Viti i parë pa Dritëroin

Në një vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit, Dritëro Agolli të shumta kanë qenë aktivitet dhe mesazhet e figurave publike për mungesën e...

Për një këshill mbarëkombëtar për vitin e Skënderbeut

Nga Rexhep Qosja Qeveria e Shqipërisë e ka shpallur vitin 2018 Vit të Skënderbeut. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka propozuar themelimin e një komisioni të...

Ylli Dylgjeri i shkruan Rexhep Qoses: Tu zbardh mjekra e tu...

Intervista e dhënë dje nga Rexhep Qosja, i cili i dilte në mbrojtje Saimir Tahirit, ka shkaktuar polemika të shumta në opinion publik. Sigurisht që...

Rexhep Qosja: Rama? Uroj të mos paguajë çmimin e “vetmisë”

VRASJE E PARLAMENTARIZMIT! - Kështu e sheh Profesor Rexhep Qosja situatën e tanishme politike në Shqipëri, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit në...

Rexhep Qosja sulmon opozitën: Paria e PD-së iu thotë të huajve...

Akademiku Rexhep Qosja me rastin e shënimit të 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur për Shqipërinë dhe Kosovën. Qosja në një intervistë...

Akademiku Qosja: Sot në Prishtinë ndodhi një masakër juridike

Nga Rexhep Qosja Sot, më 17 nëntor, në Prishtinë ndodhi një masakër juridike, që fyen rëndë drejtësinë, që fyen rëndë mendjen e shëndoshë, që fyen...

Rexhep Qosja shpallet “Qytetar nderi” i bashkisë Malësi e Madhe

Me iniciativën e kryetarit të bashkisë Tonin Marinaj, këshilli i bashkisë Malësi e Madhe ka miratuar me shumicë votash nismën për të shpallur qytetar...

FOTO/ Ekipe të specializuara të SHIK-ut i kryen vrasjet, koha do...

Duke komentuar shkrimin “Kush e goditi eskortën e presidentit Rugova?” të Gani Mehmetajt, publicisti dhe opinionisti, Sefedin Krasniqi, përmes një postimi në facebook, ka...

Dy përgjigjet që duhet të japë shteti i Kosovës

Nga Rexhep Qosja Përgjigjja e parë Me politikën e saj, me sjelljet e saj, me deklarimet e saj udhëheqja politike e shtetërore e Kosovës dhe populli...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...

Sulmi frontal i Ramës ndaj opozitës, tregon rreziqet e shtetit njëpartiak

Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur...