E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Rexhep Qosja

Etiketim: Rexhep Qosja

Akademiku i njohur: Mos ia hidhni fajin BE për vizat, fajtorë...

Akademiku Rexhep Qosja, për ngecjen në procesin e liberalizimit të vizave, ngecjen e dialogut Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera e bën fajtore vet Kosovën...

Rexhep Qosja: Katër delegacionet e Kosovës në bisedimet me Serbinë, një...

1.Ka një krizë dhe ka shumë paqartësi në bisedimet e filluara tash e sa vjet ndërmjet dy shteteve të cilat para nëntëmbëdhjetë vjetësh ishin...

Rexhep Qosja: Jam i zhgënjyer nga letra e 30 shkrimtarëve

Nga Rexhep Qosja -  Me vonesë disaditore e vërejta dhe e lexova letrën e shkruar prej filozofit, shkrimtarit e publicistit, Bernar-Henri Levy, e të nënshkruar...

Rexhep Qosja: Shkëmbimi i territoreve sjell paqen Kosovë-Serbi

Në një analizë të shkruar për Gazeta Shqiptare, akademiku Rexhep Qosja shprehet pro shkëmbimit të territorit mes Kosovës e Serbisë. Ai sqaron se merret...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës ndërkombëtare të Interpolit. Të gjithë ata njerëz të...

Skënderbeu dhe shqiptarët sot

Nga Rexhep Qosja - Figura më e madhe historike Gjergj Kastrioti-Skënderbeu është figura më e madhe historike në historinë e popullit shqiptar. Gjatë, Skënderbeu ishte...

Gjergj Kastrioti-Skënderbeu dhe shqiptarët sot

Nga Rexhep Qosja Figura më e madhe historike Gjergj Kastrioti-Skënderbeu është figura më e madhe historike në historinë e popullit shqiptar. Gjatë, Skënderbeu ishte figura më e...

Sali Berisha ka mohuar mundësinë që Kosova të bëhet shtet ndonjëherë!

Nga Rexhep Qosja E dëgjova dhe e lexova deklaratën që anëtari i sotëm i Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe kryetari e kryeministri i djeshëm i...

Qosja dhe akademikët: Shqiptarë, mos u vini më emra të huaj...

Shoqata Kulturore Atdhetare “Labëria”, e cila ka për Kryetar Nderi, Akademikun Rexhep Qosja, duke parë fenomenin e përhapjes së emrave të huaj te fëmijët...

Rexhep Qosja: Milionerët politikë dhe të varfrit

Nga Rexhep Qosja- ​Kosova e Re, shtet i lirë e i pavarur, por me sovranitet ende të gjymtuar, ka mjaft risi. Njëra prej këtyre...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com